Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
13 marca 2013

Gałuszka i Włodarek już we Wspólnocie Samorządowej

Gałuszka i Włodarek już we Wspólnocie Samorządowej

Dwaj byli radni Platformy Obywatelskiej po odejściu zdecydowali się dołączyć do klubu radnych Wspólnota Samorządowa. Teraz WS ma w swoich szeregach ośmiu radnych.

Damian Gałuszka i Piotr Włodarek dołączyli do klubu radnych Wspólnoty Samorządowej. - Postanowiliśmy we dwóch dołączyć do klubu radnych Wspólnota Samorządowa. Nie jesteśmy natomiast członkami Stowarzyszenia Wspólnota Samorządowa - powiedział nam Damian Gałuszka.

Decyzję o odejściu z PO radni podjęli na początku lutego. Jak mówili, było to wynikiem odmiennych wizji pracy radnych.

- Zawsze odejście kogokolwiek z radnych jest sprawą przykrą dla klubu. Z tym się należy liczyć i taka jest polityka, nawet ta lokalna - skomentował decyzję kolegów Janusz Ogiegło z PO.

Przypomnijmy, że w poprzedniej kadencji również dwie radne odeszły z klubu Platformy Obywatelskiej do Wspólnoty Samorządowej. Były to Bernadeta Magiera oraz Anna Toborowicz.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wspólnota Samorządowa bez prezydenta. Kogo poprą? Wspólnota Samorządowa bez prezydenta. Kogo poprą?

Radna chce wyciąć konary, bo zasłaniają krzyż Radna chce wyciąć konary, bo zasłaniają krzyż

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
Gość15.03.2013 8:29

Zgadzam sie całkowicie że trzeba głosowac na czlowieka. Ja tak zrobilem ale wiekszosc ludzi glosuje wlasnie na partie. I nawet jak nie zna ludzi a lubi np. PiS to zagłosuje najpewniej na jedynke z tej listy. Tak to jest wlasnie jest zrobione zeby szary czlowiek ktory nie ma znajomosci i nie popiera zadnej partii nie dostal sie czy do samorzadu czy do sejmu...

ick't15.03.2013 8:21

Dość debilne stwierdzenia co nie których. Nie wiem jak Wy ale ja zawsze głosuje na człowieka i na to jak bedzie mnie on reprezentował. Jeżeli ugrupowanie z którego startował jeden czy drugi osobnik nie pozwala na godne reprezentowanie moich interesów to dlaczego maja się poddawać "dyscyplinie" klubowej jeśli działania sa wbrew ich woli.
Osobiście uważam że w radzie iasta powinny zasiadać same osoby bezpartyjne a jeśli nawet partyjne to nie powinny one utożsamiać swoje działania z wolą partii i "dobrem", lecz z wolą i rzeczywistem dobrem mieszkańców.
Niestety cała orynacjawyborcza jest tak skonstuowana że poważany Kowalski którego na dzielnicy poprze 500 osob przegra z gościem który ma 100 głosów, ato dlatego że jest niezależny więc mniej wiarygodny a partia przeciwnika wystawiła grupowo 15 kandydatów którzy nazbierali w sumie 502 głosy jednak kandydat parti nie będzie reprezentował interesów sumy mieszkańców bo przecież oni chcieli innych kandydatów.
Dodatkową sprawą jest bezmyślnośc wyborców stawiających swój głos na zasadzie tych nie lubie a tych nieznam więc postawie na pozycje nr 1 na liście "nie znam"
Przecież to od samych wybrców którzy potem biadolą zależy kto podejmuje decyzje w ich sprawach.
Reasumując cieszę się że ktoś odważa się mieć inne zdanie niż ogół partii, bo jeśli tak by nie było to w Sejmie również można to można by było posadzić reprezentantów partii: dać im karteczki zgodnie z poparciem procentowym:
PO - 39 karteczek
PiS - 29 Karteczkki
Ruch Palikota - 10 karteczek
PSL - 8 karteczek
SLD - 8 karteczek

i niech sobie w 5 siedzą i głosują : ja jestem za ja przeciw a ja dam 3 karteczki za 2 przeciw a reszta się wstrzyma byśmy szybko dziurę budżetową załatali oczywiście zaoszczędzili na dietach poselskich.

ed14.03.2013 8:35

gratuluję decyzji!! Faceci z JAJAMI - postawić się Gadowskiemu to trzeba mieć odwagę

bezkarny palacz z kmp14.03.2013 1:49

Pewne zwierzęte uciekają z tonącego okrętu... Ale choćby się waliło, póki "wolne" media są za po-lszewią, lemingi będą głosować jak aj-waj-salon każe

lol14.03.2013 1:01

haha nawet POlitycy mają J U Ż dość PełO :) hhihih

Jerzy13.03.2013 22:19

Gamonie, którzy powinni zrezygnować. Wykorzystali wyborców.

Gość13.03.2013 20:39

tak naprawdę ludzie głosowali na nich jako na kandydatów z PO - w tej sytuacji przepis powinien mówić o złożeniu mandatu .....

Pokaż wszystkie opinie (21)