Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
19 marca 2013

Przedszkolaki zafascynowane pracą kryminalnych

Przedszkolaki zafascynowane pracą kryminalnych
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

W poniedziałek w świetlicy jastrzębskiej komendy policji odbyło się spotkanie z przedszkolakami. Dzieci zobaczyły m.in. jak ściąga się odciski palców z miejsca zdarzenia.

Policjanci opowiadali dzieciom o specyfice swojej pracy, a także przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- Dzieci miały także szansę z bliska zobaczyć niektóre środki przymusu bezpośredniego. Szczególne zainteresowanie wśród najmłodszych wzbudził technik kryminalistyki, st. asp. Michał Piątek, który zademonstrował przeróżne "gadżety" wykorzystywane na miejscu zdarzenia. Ochotnicy pozostawili na kawałku szyby swój odcisk palca i mieli szansę zobaczyć jak zabezpiecza się taki ślad - informuje policja.

Na koniec wszystkie dzieci otrzymały odblaskowe bransoletki oraz maskotkę Gustawa Pancernika - czyli maskotkę kampanii "Klub Pancernika Klika w Fotelikach".

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miasto poszukuje dyrektorów Miasto poszukuje dyrektorów

Zderzenie czterech pojazdów Zderzenie czterech pojazdów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
xxl19.03.2013 19:51

A gdzie reszta fachowców? Może JSW pofatyguje się z delegatem w celu przybliżenia dzieciom pracy górników?