Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
26 kwietnia 2013

Kontrowersyjny honorowy obywatel Jastrzębia

Kontrowersyjny honorowy obywatel Jastrzębia
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Na czwartkowym rady miasta radni zgodzili się na wyróżnienie osób zasłużonych dla Jastrzębia-Zdroju. Zgłoszono już pierwszego kandydata  - Jerzego Buzka. Nie wszyscy jednak zgadzają się z tą propozycją.

W imieniu Platformy Obywatelskiej wniosek o nadanie honorowego obywatela Jastrzębia-Zdroju dla Jerzego Buzka zgłosiła Alina Chojecka. Jastrzębska PO przedstawiła wniosek o podjecie stosownej uchwały.

- Jerzy Buzek to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polityków w Polsce. Jest sentymentalnie związany z Jastrzębiem i często tu bywa. Mamy nadzieję, że jego honorowe obywatelsko będzie też promocją dla miasta - powiedział Roman Foksowicz. 

Przeciwko takim działaniom stanowczy sprzeciw wyraził Andrzej Matusiak z klubu PiS.

- Jak można człowiekowi, który zamykał kopalnie nadać tytuł honorowego obywatela miasta Jastrzębia-Zdroju? - skomentował po usłyszenia propozycji radnej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ruch Narodowy nie chce Jerzego Buzka w Jastrzębiu Ruch Narodowy nie chce Jerzego Buzka w Jastrzębiu

Buzek jednak nie przyjedzie odebrać tytułu Buzek jednak nie przyjedzie odebrać tytułu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (37)
Prawdomowny29.04.2013 10:25

Banksterska marionetka honorowym obywatelem miasta bez przyszlosci. Rewelacja. Brakuje tylko wielkiego krzyza i kilku pomnikow, przed ktorymi wielcy patrioci beda mogli sie onanizowac i cieszyc z wolnosci jaka dla nich sa internet, kablowka i smartfony :)

Olek28.04.2013 18:42

Za rządów Pani Chojeckiej ugrupowania i Jerzego Buzka niezawisły sąd III RP uznał, że za udowodnioną zbrodnię komunistyczną Grudnia 70 karać nie trzeba. Czy takich honorowych obywateli w naszym mieście nam potrzeba?

mieszkaniec28.04.2013 13:25

Hojecka to też komuniskta razem z foksowiczem Stop kompromitacj naszego miasta

Z Zofówki28.04.2013 5:01

Czyste kpiny z mieszkańców Jastrzębia !

198028.04.2013 3:34

olo prawda

Olek27.04.2013 21:27

Szanowna Pani Chojecka czy Pani nie wie jak nas wydymali komuchy dzięki między innymi Jerzemu Buzkowi. Stary system zmienił tylko nazwę, a wyzysk jeszcze większy. Widząc zagrożenie ze strony Solidarności, komuniści zrobili z Buzka konia trojańskiego.Bo czy któremu komuniście jest gorzej niż za komuny? Przecież sam Lenin im nie stworzył takiego dobrobytu, jaki stworzyła im tzw.konstruktywna opozycja.

trudzik27.04.2013 20:19

Hej ty Romanie Foksowicz i Alino Chojecka kim wy jesteście że hołubicie zdrajcę narodowego który sprzedał Polskę żydowskim banksterom.Jesteście tacy sami jak on

Pokaż wszystkie opinie (37)