Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
11 czerwca 2013

Niedługo ruszą remonty Cieszyńskiej i Kasztanowej

Niedługo ruszą remonty Cieszyńskiej i KasztanowejTak wyglądała ulica Cieszyńska po tegorocznej zimie
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Już niedługo rozpoczną się remonty dwóch ulic - Cieszyńskiej i Kasztanowej. Prace ruszą w przyszłym tygodniu. Ich koszt to prawie 1,3 miliona złotych.

W przyszłym tygodniu ruszy remont odcinka ulicy Cieszyńskiej. Zostanie tam wykonane frezowanie starej nawierzchni drogi i położona zostanie nakładka mineralno-asfaltowa. Prace na tym odcinku pochłoną 285 tysięcy złotych.

W tym samym czasie remont przejdzie ulica Kasztanowa, na odcinku ulicy od 1 Maja do Lipowej. Tutaj, oprócz wykonania nowej nawierzchni drogi, budowany będzie chodzik, wjazdy do posesji, a także kanalizacja deszczowa i gazociągi. Pojawią się również nowe latarnie uliczne. Całość prac szacowana jest na blisko 1 milion złotych. Roboty potrwają do końca listopada.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Samochód wjechał  pod nadjeżdżającą ciężarówkę Samochód wjechał pod nadjeżdżającą ciężarówkę

Trwa budowa chodnika przy ul. Cieszyńskiej Trwa budowa chodnika przy ul. Cieszyńskiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
196213.06.2013 14:22

@ Gość
Kiepska ironia - wyjaśnij mi tylko jakie znaczenie ma typ nawierzchni? Rozmowa dotyczy tego jak zagospodarowywane są pieniądze, a nie technologi wylewania i materiału - jedno to rozliczyć rządzących za to jak spieprz#li remont chyba z przed 10 lat, a drugie jak obecnie wydają pieniądze na remonty dróg które tego nie potrzebują. Są inne ważniejsze miejsca w tym mieście które takiego remontu potrzebują - na pewno Kasztanowa się bez tego nie obejdzie. Pomyśl o dobrze ogółu, a nie o własnej dupie.

Gość12.06.2013 14:52

1962 , nie zrozumiałeś słowa bidegradowalna?

196212.06.2013 12:33

@ Gość i Chichotek
Dla was to nie dziwne, bo pewnie mieszkacie przy tej ulicy i uważacie, że wam się bardziej należy niż całej reszcie miasta jedna z głównych ulic. Każdy robi pod siebie - łącznie z władzami. Ciekawe czy jakaś radny/radna nie mieszka w tych okolicach, a zdaje się że tak więc sprawa jest oczywista.
Żadna Kasztanowa i reszta jej odnóg nigdy nie były zalane, więc kanalizacja spełnia swoje zadanie - te pieniądze można było lepiej zagospodarować - jeśli już się tak czepiacie tej kanalizacji to co mają powiedzieć ludzi którzy mieszkają przy rondzie na dolnym obok stacji BP i Shell - kiedy spada większy deszcz są zalewani - każda większa ulwa wymaga interwencji strażaków. Tam jest potrzebny remont, a nie na deptaku Kasztanowa.

Chichotek12.06.2013 8:21

Gosc dobrze ujęte ;)

Gość12.06.2013 7:34

I znowu otrzymamy biodegradowalną nawierzchnię?

zdzisłaf11.06.2013 18:22

a po co to remontować, na wiosnę i tak się rozsypie znowu. Lepiej zostawić i zorganizowac w przyszłym roku Rajd Wisły, będzie bardzo widowiskowy i trudny odcinek,. i połowa załóg go nie ukończy.

Gość11.06.2013 12:54

@1962
Cieszyńska, co by nie mówić, gruntownie remontowana była i trzeba tylko wymienić tą dupiatą warstwę asfaltu, która się posypała. Na Kasztanowej trzeba wszystko rozkopać, zrobić kanalizację i tą całą resztę właśnie. Trzeba wiedzieć czego się czepiać, tutaj dla mnie nic dziwnego nie ma.

Pokaż wszystkie opinie (9)