Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
11 czerwca 2013

Niedługo ruszą remonty Cieszyńskiej i Kasztanowej

Niedługo ruszą remonty Cieszyńskiej i KasztanowejTak wyglądała ulica Cieszyńska po tegorocznej zimie
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Już niedługo rozpoczną się remonty dwóch ulic - Cieszyńskiej i Kasztanowej. Prace ruszą w przyszłym tygodniu. Ich koszt to prawie 1,3 miliona złotych.

W przyszłym tygodniu ruszy remont odcinka ulicy Cieszyńskiej. Zostanie tam wykonane frezowanie starej nawierzchni drogi i położona zostanie nakładka mineralno-asfaltowa. Prace na tym odcinku pochłoną 285 tysięcy złotych.

W tym samym czasie remont przejdzie ulica Kasztanowa, na odcinku ulicy od 1 Maja do Lipowej. Tutaj, oprócz wykonania nowej nawierzchni drogi, budowany będzie chodzik, wjazdy do posesji, a także kanalizacja deszczowa i gazociągi. Pojawią się również nowe latarnie uliczne. Całość prac szacowana jest na blisko 1 milion złotych. Roboty potrwają do końca listopada.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Trwa budowa chodnika przy ul. Cieszyńskiej Trwa budowa chodnika przy ul. Cieszyńskiej

 Wypadek na Cieszyńskiej. Człowiek zakleszczony w samochodzie Wypadek na Cieszyńskiej. Człowiek zakleszczony w samochodzie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
196213.06.2013 14:22

@ Gość
Kiepska ironia - wyjaśnij mi tylko jakie znaczenie ma typ nawierzchni? Rozmowa dotyczy tego jak zagospodarowywane są pieniądze, a nie technologi wylewania i materiału - jedno to rozliczyć rządzących za to jak spieprz#li remont chyba z przed 10 lat, a drugie jak obecnie wydają pieniądze na remonty dróg które tego nie potrzebują. Są inne ważniejsze miejsca w tym mieście które takiego remontu potrzebują - na pewno Kasztanowa się bez tego nie obejdzie. Pomyśl o dobrze ogółu, a nie o własnej dupie.

Gość12.06.2013 14:52

1962 , nie zrozumiałeś słowa bidegradowalna?

196212.06.2013 12:33

@ Gość i Chichotek
Dla was to nie dziwne, bo pewnie mieszkacie przy tej ulicy i uważacie, że wam się bardziej należy niż całej reszcie miasta jedna z głównych ulic. Każdy robi pod siebie - łącznie z władzami. Ciekawe czy jakaś radny/radna nie mieszka w tych okolicach, a zdaje się że tak więc sprawa jest oczywista.
Żadna Kasztanowa i reszta jej odnóg nigdy nie były zalane, więc kanalizacja spełnia swoje zadanie - te pieniądze można było lepiej zagospodarować - jeśli już się tak czepiacie tej kanalizacji to co mają powiedzieć ludzi którzy mieszkają przy rondzie na dolnym obok stacji BP i Shell - kiedy spada większy deszcz są zalewani - każda większa ulwa wymaga interwencji strażaków. Tam jest potrzebny remont, a nie na deptaku Kasztanowa.

Chichotek12.06.2013 8:21

Gosc dobrze ujęte ;)

Gość12.06.2013 7:34

I znowu otrzymamy biodegradowalną nawierzchnię?

zdzisłaf11.06.2013 18:22

a po co to remontować, na wiosnę i tak się rozsypie znowu. Lepiej zostawić i zorganizowac w przyszłym roku Rajd Wisły, będzie bardzo widowiskowy i trudny odcinek,. i połowa załóg go nie ukończy.

Gość11.06.2013 12:54

@1962
Cieszyńska, co by nie mówić, gruntownie remontowana była i trzeba tylko wymienić tą dupiatą warstwę asfaltu, która się posypała. Na Kasztanowej trzeba wszystko rozkopać, zrobić kanalizację i tą całą resztę właśnie. Trzeba wiedzieć czego się czepiać, tutaj dla mnie nic dziwnego nie ma.

Pokaż wszystkie opinie (9)