Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
20 czerwca 2013

Miasto remontuje "Manhattan". To lokatorzy nie dbają

Miasto remontuje "Manhattan". To lokatorzy nie dbają
fot. SLD

Niedawno informowaliśmy o sprawie bloków socjalnych przy ul. Pszczyńskiej. Ich mieszkańcy narzekali na złe warunki, a także zaniedbywanie ze strony miasta. Urząd Miasta odpowiada, że sami są sobie winni.

- Nie mogą doprosić się żadnej pomocy. Czynsze nie są niskie. Za mieszkanie o powierzchni około 50 m2 muszą płacić ponad 750 zł. Co dostają w zamian? Niczego nie otrzymują - napisał w interpelacji radny Jerzy Lis (SLD).

Urząd Miasta odniósł się do interpelacji radnego, w której stwierdził, że mimo wysiłków "Manhattan" zaniedbywany jest przez samych mieszkańców, których jest tam blisko 400.

- Budynki przy ul. Pszczyńskiej nie są pozostawione same sobie (…) Na bieżąco, od początku funkcjonowania obiektów, Miasto ponosi znaczące nakłady na utrzymanie w odpowiednim stanie, systematycznie dewastowanych i niszczonych obiektów. Lokatorzy nie wykazują również najmniejszej choćby troski o estetykę, czystość i higienę obiektów - informuje Urząd Miasta.

Łącznie w latach 2008-2013 (do marca) na remonty i prace inwestycyjne w budynkach socjalnych przy ul. Pszczyńskiej wydano prawie 3,5 mln złotych. Aktualnie utrzymanie porządku (sprzątanie, mycie klatek, toalet) zostało zlecone firmie zewnętrznej. Jak informuje UM, jej pracownicy codziennie odwiedzają lokalne i zajmują się utrzymaniem czystości.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

"Policja! Ukradł mi kota" "Policja! Ukradł mi kota"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
obserwator27.03.2017 6:54

Widziałem te lokale wyremontowane i później za kilka miesięcy. Wszystko zniszczone, okna wybite, brud, smród, aż strach wejść. Wielu z tych ludzi to już kolejne pokolenie patologiczne. Wczesna inicjacja seksualna, brak wykształcenia, lewe ręce do roboty. Wielu nie chce wyjśc z tego zaklętego kręgu. A najlepiej potem zwalić wszystko na urząd.

eneduerabe03.07.2013 1:02

wysadzic wpisdziec to k534estwo patol nad patolami sami sobie sa winni jak robia syf na swoich blokach czysta BRUDNAprawda

Mieszkaniec miasta JZ24.06.2013 10:43

Właściwy urzędnik powinien zabrać głos i wyjaśnić jak jest naprawdę. Tymczasem UM jak zwykle milczy zarobiony po pachy kombinowaniem jak dobrze udawać, że się pracuje. Zabierzmy się za Urząd Miejski i rozliczny tych nierobów zasłaniających się nieistniejącymi przepisami, które sami sobie ustalają.

do OLI - LOLEK23.06.2013 21:48

Autor chciał napisać chyba 75 zł hhe bo taniej jest na wynajętym ! niż manhattanie tak by to wyszło

ksg23.06.2013 16:51

Niech mi ktoś odpowie czemu mieszkania spółdzielcze mają dużo mniejszy czynsz niż w komunalnych mieszkaniach. czy Czy tam jest lepsze zarządzanie.

Turysta22.06.2013 18:56

Nie dostrzegłem choćby minimalnego wysiłku ze strony UM. Zlecenie firmie zewnętrznej to odrzucenie od siebie odpowiedzialności. Gdy ktoś z mieszkańców się poskarży na brak sprzątania, wynajęta firma odpowiada, że to nie ich wina. I tak samo odpowiada przedstawiciel UM nie kontrolując codziennych wydarzeń. Firma za sprzątanie dostaje byle jakie pieniądze i nie ma zamiaru się wysilać. Jeśli jest to ta sama firma, która sprząta Centrum Handlowe w Jastrzębiu to wszytko rozumiem. Jej właściciel zatrudnia sprzątających na umowach zleceniach przy najniższych z najniższych pieniądzach. Obniża wypłaty wymuszając podpisanie zgody na takie bezpodstawne czyny. I co? i nic. Organizator tego cieszy się że kasa mu wpływa do kieszeni a nikt się tym interesuje mimo, że jest to łamanie praw pracowniczych. Lubicie podnosić ważne tematy ruszcie i ten.

nikt22.06.2013 10:37

co za ściema...

Pokaż wszystkie opinie (20)