Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
5 lipca 2013

Uwaga na rowery. Liczne kradzieże w Jastrzębiu

Uwaga na rowery. Liczne kradzieże w Jastrzębiu
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W ostatnim czasie znacznie wzrosła liczba kradzieży rowerów w naszym mieście. Codziennie na policję napływa nawet kilka tego typu nowych zgłoszeń. Policja apeluje o wzmożoną czujność.

Wczoraj policjanci otrzymali kolejne dwa zgłoszenia o kradzieżach rowerów górskich. W ciągu ostatnich dwóch tygodni odnotowano już kilkanaście tego typu zdarzeń. Sprzyja temu okres wakacyjny.

Do kradzieży dochodzi najczęściej nie na klatkach schodowych czy w miejscach mało uczęszczanych, ale w miejscach publicznych. Na przykład galeriach handlowych, przy sklepach czy na basenie. Nie pomaga nawet zabezpieczenie i przywiązanie roweru linkami. Złodzieje bez problemu je przecinają.

- Kolejną istotną kwestią jest wcześniejsze znakowanie roweru, w jakikolwiek dostępny sposób, co znacznie ułatwi jego odzyskanie. Może to być charakterystyczny napis, bądź naklejka. Chodzi o to, żeby rower posiadał cechę szczególną, odróżniającą go od innych - informuje policja.

Warto zachować też kartę gwarancyjną roweru, ponieważ na niej znajdują się numery seryjne ramy, które pomogą przy identyfikacji jednośladu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Gość05.07.2013 22:54

To wszystko prawda co pisze właściciel roweru. Jestem za skrytą obserwacją rowerów i ewentualne dopadnięcie złodziei.

Gość05.07.2013 20:57

Problemem to jest brak znajomości przepisów przez kierowców (zajeżdżanie drogi, wymuszanie pierwszeństwa, wyprzedzanie na milimetry) i brak znajomości przepisów przez pieszych (chodzące po ścieżkach rowerowych).

Gość05.07.2013 17:15

Drogi właścicielu rowerów, policja jest w tym czasie zajęta wlepianiem mandatów pieszym i tłumaczeniu im, że nie potrafią chodzić

Właściciel roweru05.07.2013 16:15

Dlaczego my właściciele rowerów mamy się bać złodziei. To oni mają się nas bać. Dlaczego musimy kupować zabezpieczenia najlepszej jakości, uczyć się prawidłowego zabezpieczenia, itd. To ni my robimy coś złego tylko nieliczna grupka złodziei. Trzeba ich łapać i wytłumaczyć, że bardzo źle postępują. Przy tym należy ich przekonać, że już nam nie będą zagrażać.

An05.07.2013 11:59

@Gosc - i co to do cholery ma do tego, ze kradna rowery? Pisza o rowerach to bol dupy i trzeba sie wyplakac? Bo nie rozumiem.

Gość05.07.2013 11:49

lepsze zabezpieczenia kupować a nie szajs!!! i tandetę którą sekatorem można przeciąć!
Proponuje autorowi dodać jakiś film odnośnie zabezpieczeń.
Uczyć ludzi jak należy zapinać rowery
http://www.youtube.com/watch?v=87_Ciz7-toI 

Gość05.07.2013 11:10

Problemem to jest brak znajomości przepisów przez rowerzystów. Jazda beż świateł, nie sygnalizowanie skrętu, używanie dzwonka, żeby przepędzić pieszych z chodnika, to norma.

Pokaż wszystkie opinie (10)