Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
8 lipca 2013

Jastrzębianie nie zapinają pasów bezpieczeństwa

Jastrzębianie nie zapinają pasów bezpieczeństwa
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W niedzielę na terenie naszego miasta policja prowadziła akcję "Pasy", która miała na celu zwrócenie uwagi na korzystanie z pasów bezpieczeństwa w samochodach. Ponad połowa skontrolowanych jeździła bez zapiętych pasów.

- Okazuje się, że mimo niedzieli, która charakteryzuje się znacznie mniejszym ruchem na drogach, osób, które zapominały o tym obowiązku nie brakowało - informuje policja.

Policja skontrolowała 51 pojazdów. Oprócz kierowców, na celowniku znaleźli się pasażerowie samochodów. Ponad połowa skontrolowanych jechała bez zapiętych pasów i otrzymała za to mandat.

- Argumenty kierowców w tego typu sytuacjach są przeróżne, jednak najczęściej żadne z nich nie tłumaczą popełnionego wykroczenia. Mundurowi nie byli tego dnia pobłażliwi, dlatego większość kierowców została ukarana mandatami - komentuje komenda policji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja? Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja?

Jastrzębscy policjanci wracają do pracy Jastrzębscy policjanci wracają do pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Marek10.07.2013 11:50

Jastrzębianin, to niczym nie różnią się zdecydowanej większości mieszkańców Jastrzębia.

Naczelnik08.07.2013 20:08

"JASTRZEBIANIE NIE ZAOINAJA PASOW". Jak to? Jestem jastrzebianinem i zapinam pasy. Polowa z 51 to wychodzi 25,5 chlopa.

Gość08.07.2013 18:41

policja pewnie chciała w ten sposób złapać przestępców poszukiwanych listami gończymi:)

jastrzębianin 08.07.2013 15:41

jak ktoś nie chce zapinać to niech nie zapina jego sprawa :) ja np nie zapinam w lato bo koszulkę mam pogniecioną i mnie to irytuje wiem narażam sam siebie ale jestem tego świadomy..

@kjui masz rację nie wiem czy tak jest w naszym mieście czy w innych też ale niestety zwykłe krawężniki uważają się za bossów, a w rzeczywistości to zwykłe chamy

Olcia08.07.2013 14:11

i bardzo dobrze !
ja mam taki nawyk że wchodząc do samochodu od razu zapinam pasy, od małego tata mnie przestrzegał i teraz nie mam z tym problemu :)

kjui08.07.2013 13:56

Zawsze śmiać mi się chciało z ludzi którzy wyzywają policję od najgorszych...ostatnio "zapoznałem się" z policjantem. Chamstwo takie od niego biło, że myślałem, że nie wytrzymam...Nie wiem czy każdy taki jest, ale już miałem kilka nieprzyjemnych spotkań i to np. zawiązywałem buty gdy była zima, a że kurtka itd to oparłem buta o ławkę która była zaśnieżona. Zanim się obejrzałem policjanci NA SYGNALE upomnieli mnie, że mam tak nie robić :D

A08.07.2013 13:43

Co hajs sie nie zgadza Komendzie to trzeba zarobić? Zajmijcie się czymś konkretnym :)

Pokaż wszystkie opinie (8)