Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
8 lipca 2013

Jastrzębianie nie zapinają pasów bezpieczeństwa

Jastrzębianie nie zapinają pasów bezpieczeństwa
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W niedzielę na terenie naszego miasta policja prowadziła akcję "Pasy", która miała na celu zwrócenie uwagi na korzystanie z pasów bezpieczeństwa w samochodach. Ponad połowa skontrolowanych jeździła bez zapiętych pasów.

- Okazuje się, że mimo niedzieli, która charakteryzuje się znacznie mniejszym ruchem na drogach, osób, które zapominały o tym obowiązku nie brakowało - informuje policja.

Policja skontrolowała 51 pojazdów. Oprócz kierowców, na celowniku znaleźli się pasażerowie samochodów. Ponad połowa skontrolowanych jechała bez zapiętych pasów i otrzymała za to mandat.

- Argumenty kierowców w tego typu sytuacjach są przeróżne, jednak najczęściej żadne z nich nie tłumaczą popełnionego wykroczenia. Mundurowi nie byli tego dnia pobłażliwi, dlatego większość kierowców została ukarana mandatami - komentuje komenda policji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Drogówka wlepia mandaty za prędkość Drogówka wlepia mandaty za prędkość

Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja  Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Marek10.07.2013 11:50

Jastrzębianin, to niczym nie różnią się zdecydowanej większości mieszkańców Jastrzębia.

Naczelnik08.07.2013 20:08

"JASTRZEBIANIE NIE ZAOINAJA PASOW". Jak to? Jestem jastrzebianinem i zapinam pasy. Polowa z 51 to wychodzi 25,5 chlopa.

Gość08.07.2013 18:41

policja pewnie chciała w ten sposób złapać przestępców poszukiwanych listami gończymi:)

jastrzębianin 08.07.2013 15:41

jak ktoś nie chce zapinać to niech nie zapina jego sprawa :) ja np nie zapinam w lato bo koszulkę mam pogniecioną i mnie to irytuje wiem narażam sam siebie ale jestem tego świadomy..

@kjui masz rację nie wiem czy tak jest w naszym mieście czy w innych też ale niestety zwykłe krawężniki uważają się za bossów, a w rzeczywistości to zwykłe chamy

Olcia08.07.2013 14:11

i bardzo dobrze !
ja mam taki nawyk że wchodząc do samochodu od razu zapinam pasy, od małego tata mnie przestrzegał i teraz nie mam z tym problemu :)

kjui08.07.2013 13:56

Zawsze śmiać mi się chciało z ludzi którzy wyzywają policję od najgorszych...ostatnio "zapoznałem się" z policjantem. Chamstwo takie od niego biło, że myślałem, że nie wytrzymam...Nie wiem czy każdy taki jest, ale już miałem kilka nieprzyjemnych spotkań i to np. zawiązywałem buty gdy była zima, a że kurtka itd to oparłem buta o ławkę która była zaśnieżona. Zanim się obejrzałem policjanci NA SYGNALE upomnieli mnie, że mam tak nie robić :D

A08.07.2013 13:43

Co hajs sie nie zgadza Komendzie to trzeba zarobić? Zajmijcie się czymś konkretnym :)

Pokaż wszystkie opinie (8)