Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
31 lipca 2013

W EC Zofiówka powstanie blok za ponad 500 mln zł

W EC Zofiówka powstanie blok za ponad 500 mln zł
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Budowa bloku 75MWe w Elektrociepłowni Zofiówka kosztować będzie 507,8 mln złotych netto. Wybuduje go konsorcjum którego liderem jest Energoinstal.

Przetarg na budowę bloku w EC Zofiówka został ogłoszony na początku 2012 roku. 29 lipca 2013 został rozstrzygnięty i wybrano najkorzystniejszą ofertę. Przetarg wygrało konsorcjum Energoinstal, które teraz na wybudowanie obiektu ma 3 lata. W zakres inwestycji wchodzą także wszystkie instalacje pomocnicze, a także podłączenie bloku z istniejącą infrastrukturą.

Moc elektryczna bloku będzie wynosic około 75MWe podczas pracy w sezonie letnim, natomiast w sezonie grzewczym ma osiągać minimum 110 MWt.

Nowy blok będzie stanowił podstawowe źródło ciepła na potrzeby kopalni węgla kamiennego, a także odbiorców zewnętrznych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Przyszłość kopalni i miejsc pracy zagrożona? JSW: Przyszłość kopalni i miejsc pracy zagrożona?

Jastrzębska Spółka Węglowa wydobędzie mniej węgla Jastrzębska Spółka Węglowa wydobędzie mniej węgla

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
...01.08.2013 16:08

Coś mi tu pachnie wielką fuszerką

1edyn31.07.2013 15:30

Przynajmniej znowu będzie dużo pracy dla mieszkańców SR, SWD, SZO, SCI, a dla jastrzębian znowu nic. Dziwić się później, że miasto się wyludnia, jak musimy utrzymywać cały region.

energetyk31.07.2013 10:10

I to nie jest nasze ostatnie słowo!!!!!