Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
12 sierpnia 2013

Janusz Tarasiewicz nie jest już radnym PIS-u

Janusz Tarasiewicz nie jest już radnym PIS-u
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Radni Prawa i Sprawiedliwości wykluczyli z klubu radnych PiS-u Janusza Tarasiewicza. Powodem wyrzucenia go z klubu było nieuregulowanie zaległości finansowych.

Zgodnie z uchwałą podjętą przez radnych klubu PiS, 8 sierpnia z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości wykluczony został Janusz Tarasiewicz. Powodem były nieuregulowane zaległości finansowe. Tarasiewicz był wzywany do ich zapłaty już wcześniej, ale w związku z brakiem wpłat został usunięty klubu.

- Znaleziono temat zastępczy. Autentyczny powód to m.in. złamanie przeze mnie dyscypliny klubowej w czasie głosowania. Chciano złamać moje sumienie. Ja lojalność obiecywałem programowi środowiska z którego startuję i mieszkańcom, a nie kolegom z PiS-u - komentuje Janusz Tarasiewicz.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W czwartek nowa Rada Miasta. Kto będzie przewodniczącym? W czwartek nowa Rada Miasta. Kto będzie przewodniczącym?

Prezydent bez zmian. Rada przemeblowana Prezydent bez zmian. Rada przemeblowana

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Darek15.08.2013 9:56

Właśnie mądra młodzież jest nadzieją dla tego miasta!

młody14.08.2013 10:56

Zdjęcie powyżej robiono przed sądem w Jastrzębiu przed lub po procesie Jakuba Króla. Po demonstracji p-ko ACTA prezydent wysyłał pisma chwalące młodzież za postawę, a Wspólnota Samorządowa szczyciła się na www jaką to młodzież mamy w jastrzębiu. Ale papier to papier. Dla PR można zrobić wszystko. A dlaczego Jakub trafił pod sąd to już mało kto wie. Dlatego, że urzędnikom tego samego prezydenta Janeckiego z Wspólnoty Samorządowej nie chciało się przyjąć papierów zgłoszeniowych. Wtedy na rozprawie pojawił się kilkakrotnie radny Tarasiewicz i jeszcze Lis. Swoją obecnością wparli moralnie Jakuba i uczestników ACTA. Moralnie bo przed niezawisłym sądem innego wsparcia udzielić nie mogli. A w jaki sposób poparcia udzielił PIS? Dlaczego WS odwróciła głowę mimo wcześniejszych pięknych słów. Młodzież z ACTA pamięta o tym kto i jak się wtedy zachował. Tym razem pójdziemy na wybory i was rozliczymy. A radnemu Tarasiewiczowi dziękujemy.

pieniadz ponad wszystko14.08.2013 9:44

tarasiewiczowi komentarze na plus pisze chyba 1 osoba, każdy to widzi.
Ten człowiek pogrąża się coraz bardziej, jak ma honor niech zrzeknie się mandatu !

RysioM13.08.2013 23:18

Tarasiewicz to pieniądz i wysłannik jasnetu ta informacja ucieszy zmeczonych tarasiewiczem a jest ich bardzo dużo teraz PO POzostalo Januszowi

taRAŚ13.08.2013 15:00

a czemu tarasiewicz nie zapłacił składek ? a jak on taki społeczny jest to czemu dietę co miesiąc pobiera ? niech tarasiewicz zrzeknie się diety i pracuje w radzie miasta społecznie ? Co zrobi tarasiewicz jak w następnych wyborach nie wejdzie na radnego ? może wkońcu do normalnej pracy pójdzie ??????????

Gość13.08.2013 7:19

Tarasiewicz za dużo mówi i próbuje myśleć, a to narusza statut PiS. Tam wolno mówić, tylko tekstem przysłanym z centrali i zatwierdzonym przez prezesa. Członkowie PiS nawet Boże Narodzenie obchodzą 18 czerwca.

Prawdziwy powód12.08.2013 19:09

Oto jak się plączą liderzy. Gdy się pomylą to i prawdę powiedzą? Poniżej zatem cytat z wypowiedzi pana Ł. Kaszy - szefa klubu radnych PiS znaleziony w mediach:

"Decyzja, która zapadła podjęta została z zachowaniem wszelkich niezbędnych procedur. Uważam, że jest ona dobra dla każdej ze stron. Pan radny Janusz Tarasiewicz będzie mógł zachować swoją niezależność, a nasz Klub jednolitość" - komentował Łukasz Kasza. Zapytany o to, kto wziął udział w posiedzeniu i jakim stosunkiem głosów podjęto decyzję odpowiedział, że "jest to wewnętrzna sprawa Klubu PIS". Według nieoficjalnych informacji decyzja o wykluczeniu radnego została podjęta w gronie trzech radnych: Łukasza Kaszy, Tadeusza Sławika i Andrzeja Matusiaka.

Pokaż wszystkie opinie (17)