Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
EkoOkna
12 września 2013

Bez opóźnień na budowie Drogi Głównej Południowej

Bez opóźnień na budowie Drogi Głównej Południowej
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Druga część obwodnicy Jastrzębia-Zdroju ciągle jest budowana. Pierwszy fragment Drogi Głównej Południowej otwarto 8 lipca. II etap ma zostać oddany do sierpnia 2014. Jak na razie, wszystko idzie zgodnie z planem.

Budowa II etapu Drogi Głównej Południowej ruszyła pod koniec października 2012 roku. Zakończono już wzmacnianie podłoża gruntowego. Trwa budowanie nasypów i warstw konstrukcyjnych podbudowy. W drugiej połowie września, na 5-kilometrowym fragmencie drogi rozpoczną się prace związane z ułożeniem warstw bitumicznych. 

- Obecnie przebudowywane są urządzenia podziemne typu: wodociągi, teletechnika, energetyka, a także trwa budowa obiektów inżynieryjnych, przepusty oraz wiadukty - informuje Urząd Miasta.

Liczący ponad 5 kilometrów odcinek ma zostać oddany do użytku do sierpnia przyszłego roku. Ten fragment obwodnicy prowadzić będzie przez Pochwacie i ul. Długą, wzdłuż składowiska odpadów pogórniczych "Pochwacie". Następnie przetnie ul. Połomską, pobiegnie przez teren KWK Jas-Mos, za kopalnią skręci w lewo do ul. Wodzisławskiej w Mszanie.

Koszt budowy II odcinka Drogi Głównej Południowej to 122 mln złotych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wypadek na DGP. 28-latka odwieziona do szpitala Wypadek na DGP. 28-latka odwieziona do szpitala

Wypadek na DGP. Ranny odwieziony do szpitala Wypadek na DGP. Ranny odwieziony do szpitala

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
do viki15.09.2013 19:28

zaprosił bym cię na kawę popatrzył byś kilka godzin co robią za płotem pseudo budowlańcy byś potem głupot niepisał

Mieszkaniec15.09.2013 9:29

Kawałeczek drogi a informacja jakby chodziło o 100 Km najwyższej klasy autostrady. Nie ma to jak reklama nic nie robienia. Co UM umie najlepiej.

viki12.09.2013 21:22

a ktoś pomyślał, że tam są wiadukty, szkody górnicze itp. a nie tylko położenie asfaltu, nie ma to jak proste myślenie

...12.09.2013 20:29

ta DGP to gigantyczny przekręt...

do a12.09.2013 20:14

http://www.radio90.pl/wybrano-lidera-projektu-budowy-drogi-glownej-poludniowej.html A koszty sie generują bo jeżdżą tymi spychami i koparkami tam i wewte na pusto większość przebiegów,ziemie i krószywa wożą z kupy na kupe po kilka razy jak betonują to co zrobić z nadmiarem betonu? dziura i do dziury a potem koparką zasypać i tak przwie kazdego dnia bo betonują ciągle na raty.

a12.09.2013 19:33

jako wysokiej klasy matematyk, obliczyłem, że 1km obwodnicy z drugiego etapu kosztuję średnio 24.3 mln złotych, jako bystry mieszkaniec miasta zauważyłem, że w związku z tym iż do wyborów jest bliżej niż dalej to opóźnienia nie wchodzą w grę

zły kierowca12.09.2013 19:04

Zeby z boryni zajechac na szóstke trzeba zapi.... prez zofiówke paranoja

Pokaż wszystkie opinie (9)