Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
13 listopada 2013

Prezes JSW mówił w Brukseli o węglu

Prezes JSW mówił w Brukseli o węglu
fot. Rafał Hetman / jastrzebieonline.pl

W Brukseli od 12 do 14 listopada odbywają się IV Europejskie Dni Węgla. Imprezę zainaugurowało wystąpienie prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Jarosława Zagórowskiego.

W trakcie Europejskich Dni Węgla, zorganizowanych w Parlamencie Europejskim, uczestnicy rozmawiają o miejscu węgla w energetyce Unii Europejskiej. W trakcie obrad poruszony zostanie także temat dostosowywania systemów energetycznych krajów członkowskich do zapisów polityki klimatycznej UE.

- Uważam, że UE, powinna lepiej tłumaczyć, że pod polityką dekarbonizacji tak naprawdę należy rozumieć nie likwidację węgla z bilansu, a ograniczenie emisji CO2. Węgiel może być bardziej przyjazny środowisku poprzez podnoszenie sprawności systemów energetycznych i wdrażanie nowych technologii spalania, maksymalnie ograniczających emisję CO2 - powiedział Jarosław Zagórowski, prezes JSW.

Prezes w trakcie swojego przemówienia podkreślił, że nakładanie tych samych celów emisji CO2 wszystkim państwom UE bez głębszego zrozumienia podstaw budowy ich systemów wytwarzania energii jest złe. Należy uważać, aby słuszne dążenie do czystego środowiska naturalnego nie stało się elementem gry interesów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Górnik 13.11.2013 14:38

Trza było sprzedać konikom ja sprzedałem i teraz nie żałuje ( 99zł za akcje )

makler13.11.2013 11:18

Im więcej o JSW tym bardziej spółka dołuje na giełdzie. Oby te akcje nie okazały sie zwykłymi śmieciami,bo wszystko na to wskazuje.