Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
10 czerwca 2014

Tak będzie wyglądać boisko na Zofiówce

Tak będzie wyglądać boisko na Zofiówce

Osiedle Zofiówka doczeka się w końcu swojego boiska. Wizualizacja już jest. Właśnie rozpoczął się przetarg na budowę obiektu wielofunkcyjnego.

Na boisku będzie można pograć w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę, a także siatkówkę i tenis. Obiekt zostanie wyposażony w kompletne zestawy sportowe do gier oraz w stanowiska sędziowskie. Boisko będzie oświetlane i ogrodzone, powstaną dojścia, dojazdy i schody terenowe do obiektu. Znajdzie się też miejsce na stróżówkę oraz WC.

- Systematycznie tworzymy bazę sportową naszego miasta, a nasz program budowy boisk jest konsekwentnie realizowany. W tej chwili mamy kilkanaście boisk na najwyższym poziomie, kolejne są w budowie i w fazie projektów. Wielofunkcyjny obiekt na os. Zofiówka z pewnością będzie cieszył się dużym zainteresowaniem amatorów sportu i będzie dobrze wykorzystany - mówi prezydent miasta Marian Janecki.

Mieszkańcy osiedla Zofiówka od wielu lat zgłaszali potrzebę wybudowania obiektu. Coroczne postulaty zostały zrealizowane teraz, bo właśnie rozpoczęła się procedura przetargowa na wybudowanie obiektu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Przyszłość kopalni i miejsc pracy zagrożona? JSW: Przyszłość kopalni i miejsc pracy zagrożona?

Jastrzębska Spółka Węglowa wydobędzie mniej węgla Jastrzębska Spółka Węglowa wydobędzie mniej węgla

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (40)
Do z11.06.2014 21:17

Projekt powstawał kilka lat a ty myślisz że jak już powstał to teraz szybko powstanie boisko,jakiś ty naiwny...

Gość11.06.2014 14:11

ważne że będzie! już inna sprawa że jeśli chodzi o funkcjonalność tego boiska to albo rybki albo akwarium. ale sobie pogram w noge mimo że mam dwadzieścia kilka lat, a od łebka czekałem na te boisko !! i na wyborach mam nadzieje, że wszyscy będą pamiętać, że mimo wieloletnich obietnic to obecny poseł z ziemi jastrzębskiej tego boiska NIE załatwił!

Magda11.06.2014 11:07

Do Mariusza: skoro tak jest, to może tam powstanie to boisko, jeśli w ogóle dojdzie do realizacji planów. Będzie to z korzyścią dla wszystkich, bo obecnie wygląd tego miejsca pozostawia wiele do życzenia, nie wspominając już o tym, że mieszkańcy zrobili sobie z tego miejsca wychodek dla psów...

mariusz11.06.2014 10:22

@do Magda: Ten teren między osiedlem a DGP nie jest wcale taki mały, bo ok. 30x70 m według Google Earth. Na Orlikach chyba jest boisko do piłki nożnej o wymiarze 26x56 m więc się wszystko mieści.

menel11.06.2014 8:55

a budka z piwem będzie obok ?
czy będzie trzeba biegac do absoluta ?

senior11.06.2014 7:24

dziekujemy panu machałowi i panie marchewce

Pawel10.06.2014 23:55

Osiedlowy fejm, dobrze prawisz !

Pokaż wszystkie opinie (40)