Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
17 czerwca 2014

Protest pod JSW. "Świństwo, chamstwo i skur..."

  • Protest pod JSW. "Świństwo, chamstwo i skur..."
  • Protest pod JSW. "Świństwo, chamstwo i skur..."
  • Protest pod JSW. "Świństwo, chamstwo i skur..."
  • Protest pod JSW. "Świństwo, chamstwo i skur..."
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

17 czerwca pod siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej odbył się kolejny protest emerytowanych pracowników kopalni, którzy domagają się wypłaty deputatu węglowego. Na razie sprawa utknęła w martwym punkcie.

We wtorek przed południem, pod siedzibę JSW przybyła grupa emerytowanych górników. Oprócz pracowników byłych jastrzębskich kopali pojawili się protestujący z innych kopalń JSW i przedstawiciele związków zawodowych.

Chodzi o pierwszą ratę deputatu węglowego, która miała być wypłacona w maju. Zarząd JSW zdecydował, że wypłaci całość w październiku. Taka zmiana nie podoba się emerytowanym pracownikom kopalni. 17 czerwca już po raz trzeci protestowali pod siedzibą spółki.

Zarząd spółki nie mógł się spotkać z przedstawicielami komitetu protestacyjnego ze względu na spotkanie, na co zebrani przed budynkiem wyrazili swoje niezadowolenie gwiżdżąc i wykrzykując m.in. "złodzieje", "mafia", "gnoje". Zbigniew Jaskólski z Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej NSZZ Solidarność Emerytów i Rencistów przy JSW, zachowanie JSW względem protestujących, nazwał "świństwem, chamstwem i skur*****stwem". Emeryci mówili, że czują się jak śmieci, ponieważ ich głosy nie są brane pod uwagę.

Protestujący zapowiadają, że kolejna manifestacja będzie bardziej dotkliwa. Poprzeć ją mają również aktualni pracownicy kopalni.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (53)
Peter26.06.2014 6:27

Wiluś - zapomniałeś, że gdyby nie dotacje Państwa w tamtych latach, to dzisiaj nie było by kopalni? Nie pamiętasz ile każdy z nas dokładał do kopalń w tamtym okresie? Zapomniałeś że to dzięki nam są jeszcze te kopalnie? Zapytam kto Cię opluł? Kto i gdzie? Czytam posty i nie widzę żeby ktokolwiek użył podobnych wulgaryzmów jak emeryci po spółką. Szacunek dla strajkujących w tamtych latach, ale naprawdę nie pamiętasz dzięki czyjej kasie wpompowanej w górnictwo jest teraz jeszcze spółka? ...,, tak że się jeden z drugim zastanów zanim coś napiszesz..."

Olek21.06.2014 18:07

Faktura za kompromitującą rząd Tuska kolację ujrzała światło dziennie. Zdradziecka biesiada w restauracji ?Sowa i Przyjaciele? kosztowała tyle, co średnia krajowa pensja. Niejeden emeryt dawno przestał marzyć o takich miesięcznych dochodach. Dlatego nie ma "kasy" za deputat węglowy.

wiluś20.06.2014 21:30

Tylko obecne ryle pomyslcie dzieki komu macie te wszystkie przywileje? wlasnie dzieki tym emerytom ktorzy w latach 80-tych strajkowali . a teraz plujecie na nich...poczekajcie wam tez zabiora!!! a jest co bo i barborka,14-ka, 8 ton wegla, wczasy pod grusza, bony itd. a emeryci straca kilka stowek za wegiel...tak ze sie jeden z drugim zastanow zanim cos napiszesz nie majac o niczym zielonego pojecia!!! a i juz niedlugo skonczy sie wam gwarancja zatrudnienia tak ze lepiej myslcie o swoim losie!!!

tadzik20.06.2014 21:10

odchodząc na emeryture z piekarni chleba nie dostaję!
odchodząc na emeryture jako malarz farby też nie mam.
więc dlaczego emeryt górniczy ma ciągnąć z firmy ile wlezie?
generujecie tylko wielkie straty!!

k... k...20.06.2014 12:48

Emeryci zamiast rozumu to mają sieczkę w głowach, przecież mają mieć wypłacone w całości jesienią, biedacy schudną troszeczkę przez lato. Wstyd - biedni z górniczymi emeryturami z 3-ema, lub 4-oma tysiącami emerytury.

keczmiifjuken20.06.2014 8:55

i bardzo dobrze tak ma byc :D niech biora wszystko i robia co chca :D bo kto im co zrobi ? bardzo dobrze słaby zawsze przegra :D

zirytowany20.06.2014 0:33

jasne, każdy chciałby kierować czyimś życiem, to demokracja???co was obchodzi co chce robić emeryt na emeryturze!!!! tylko w tym kraju, wy zawistnicy...inni was robią w bambuko, ale najlepiej na starszym pokoleniu się mścić, za swoją nieudolność życiową...rzeczywiście wszystko zmierza w złym kierunku

Pokaż wszystkie opinie (53)