Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
21 sierpnia 2014

Pobiegną 460 km by uczcić jastrzębianina

Pobiegną 460 km by uczcić jastrzębianina
fot. Rafał Stelmaczonek / UM Jastrzębie

W czwartek z naszego miasta wyruszyła sztafeta, która przebiegnie 460 km do obozu Mauthausen. Wszystko po to by uczcić bohatera Trzech Narodów, jastrzębianina, Henryka Sławika. To już 70. rocznica jego śmierci.

Sztafeta wybiegła o godzinie 9:00, 21 sierpnia. Wcześniej odprawiono mszę świętą w kościele pw. Wszystkich Świętych. W ciągu trzech dni dziesięciu biegaczy pokona trasę liczącą aż 460 km. Metą będzie austriackie Mauthausen, gdzie Henryk Sławik został powieszony, za tworzenie dla Żydów nowych dokumentów z polsko brzmiącymi nazwiskami.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Na grobach bohaterów Na grobach bohaterów

Jastrzębianie oddali hołd Sławikowi i  Antallowi Jastrzębianie oddali hołd Sławikowi i Antallowi

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Gość21.08.2014 22:54

twardziele

Gość21.08.2014 20:42

Z Jastrzębia : Katarzyna Kozak, Michał Bac, Marcin Jachym, Rafał Zieliński, Jan Zadworny oraz 5 osób z Rudy Śląskiej specjalizującej się w sztafetach długodystansowych.

Gość21.08.2014 13:11

W jakim składzie biegną?