Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
24 października 2014

Powstała nowa polsko-czeska ścieżka rowerowa

Powstała nowa polsko-czeska ścieżka rowerowa
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W środę, 22 października oficjalnie otwarto odnowiony park przy ulicy Żeromskiego oraz nową ścieżkę rowerową. Inwestycja możliwa była dzięki współpracy polsko-czeskiej.

Otwarcie inwestycji poprzedził rajd rowerowy z Karwiny do Jastrzębia-Zdroju. Rowerzyście przyjechali dlatego, że jest to obszar skierowany głównie do nich. Znajduje się tu ścieżka rowerowa, miejsca postojowa dla rowerów, a także siłownia na powietrzu.

- W ramach projektu wypracowaliśmy także pięć tematycznych, wycieczkowych tras rowerowych na linii Jastrzębie-Zdrój - Karwina - powiedział prezydent, Marian Janecki.

Ścieżkami rowerowymi są trasy "Węglem pisana", "Szlakiem obiektów sakralnych", "Szlakiem przyrody", "Szlakiem obiektów turystycznych" i "Szlakiem uzdrowiska". 

Inwestycja składa się z polskiej i czeskiej części. Ta polska, została już ukończona. Zakończenie prac nad częścią czeską planowane jest na lipiec 2015 roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Powstanie parking przy ulicy Jagiełły Powstanie parking przy ulicy Jagiełły

Aquapark powstanie na Poznańskiej? Aquapark powstanie na Poznańskiej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
zapalony rowerzysta28.10.2014 20:46

Nie podpalony bo nikt mnie nie przypalal...jeszcze raz ci powtarzam...mnie i mojej ekipie te pociągi tak samo jak trasy rowerowe są zbędne...my wyjeżdżamy rankiem a wracamy o zmroku a jezdzimy głównie drogami głównymi nawet dwupasmówkami...najchętniej...tak że dla nas niema czasu oszczedzonego bo to co sobie zaplanujemy to zaliczymy!!! Polska niema przed nami tajemnic...no są jeszcze pojedyncze rejony ktorych nie zaliczylismy ale to sporadyczne sprawy. Uwielbiamy wielodniowe wypady ...ale to juz osobny temat.

do podpalony rowerzysta28.10.2014 14:55

nie rozumiesz o czym piszę kolego, te 2 godz. dojazdu w jedną stronę należałoby skasować, bo nie mają sensu, jeśli chce się zwiedzać. W tej Rep. Czeskiej w takim pociągu z Cz. Cieszyna do |Mostów albo z cz. Cieszyna do Frydka jedzie pełno rowerzystów, oszczędzają czas i siły, a potem zwiedzzają góry lub okolice.
U nas pociąg to coś abstrakcyjnego, bo mieszkamy w zacofanym kraju, ale jeśli się inwestuje w ścieżki rowerowe to jednak dojazd do nich powinien być zapewniony.

zapalony rowerzysta28.10.2014 11:01

do Gość...z Katowic lub Ostrawy do Jastrzębia chcesz pociągiem? bądż poważniejszy... do Katowic jezdzimy często z grupą znajomych i to zajmuje nam ok.2 godz. 15 min. do Ostrawy jest kilka kilometrow bliżej...tak ze nie przesadzaj z tymi pociągami, no oczywiscie znam takich co korzystają z pociągow np. z Karwiny do Cieszyna lub Trzyńca ale to są turyści. pozdrawiam.

asd26.10.2014 18:08

niech jeszcze zrobią " szlak przemytniczy " który będzie kolejną dumą bzianeckiego

Gość26.10.2014 18:01

przede wszystkim to w tej Rep. Czeskiej są pociągi. Tłumy rowerzystów tam pomykają po tym czeskim Śląsku i Morawach. Bo dojeżdżają pociągami. Jak rowerzysta dojedzie na nasze tereny? Jakiś rowerzysta n.p, z Katowic albo Ostrwawy>? Nijak, nie dojedzie. Do Jastrzębia nie da się dojechać, a tu ciągle jakieś farmazony o OWN - od 10 lat bełkot o OWN, o czymś co można w pół roku uporządkować u nas bełkocze się 15 lat, heh

do do bolo26.10.2014 16:42

w Rybniku są ścieżki rowerowe, takie same jak w Jastrzebiu. Jednak do Rep. Czeskiej ani JAstrzębie ani Rybnik w tej kwestii się nie umywa. Bo w rC urzędasy pracują, a u nas tylko pozorują.

JA26.10.2014 15:10

w jastrzebiu oczywiscie nie bedzie znaków, a wjedziemy do czech i znak na kazdym rozwidleniu

Pokaż wszystkie opinie (11)