Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
12 listopada 2014

Prawie 500 osób zostanie zwolnionych z JZR

Prawie 500 osób zostanie zwolnionych z JZRPracownik JZR przy wozie wiertniczym
fot. JZR

Zarząd Jastrzębskich Zakładów Remontowych należących do JSW zwolni 483 pracowników. To wynik uchwały zakładającej wygaszanie działalności górnicznej w spółce.

Zwolnieniami grupowymi zostaną objęci pracownicy Zakładu Robót Górniczych oraz pracownicy administracji, którzy wykonują zadania na rzecz działalności górniczej. Łącznie jest to 483 pracowników czyli aż 55% procent całej załogi.

Zarząd spółki tłumaczy, że zwolnienia są koniecznie ze względu na straty, jakie przynosi działalność górnicza w JZR, a to może zagrozić płynności całej spółki. Zyski przynosi tylko działalność remontowa i na tym spółka zamierza się skupić.

Działalność górnicza ma być wygaszona do kwietnia 2015 roku. Taką decyzję zarząd podjął na zebraniu 30 października.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW zanotowała wzrost kosztów JSW zanotowała wzrost kosztów

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
znawca_tematu16.11.2014 17:15

@menel

z ciebie dość zabawny człowiek :))) jeśli pracowałeś na kopalni kiedykolwiek i miałeś z tymi "wynagrodzeniami składowymi" do czynienia, to twoj tekścik jest jeno klasycznym mechanizmem wyparcia.. jeśli nie pracowałeś, to jesteś po prostu komicznym ignorantem... odejdź

do menela15.11.2014 6:48

A który zawód w tym kraju ma więcej przywilejów niż biedni i przepracowani górnicy?którzy tak stękają a będąc na obfitej emeryturze,idą pracować pod firmy,zabierając tym samym miejsca pracy młodym!

menel14.11.2014 16:06

Patriota o jakich przywilejach piszesz? bo z tego co mi wiadomo to jest tylko 1 przywilej ,sa to wcześniejsze emerytury reszta czyli barbórka ,'14 ,deputat to składowe wynagrodzenia

Patriota14.11.2014 6:57

Dobrze oceniłem, że górnictwo to nie przyszłość - warto było zrobić kwalifikacje w innym kierunku. Praca niebezpieczna, nie dająca gwarancji stabilności, Nie należy do przyjemnych. Spółka robi wszystko by odebrać przywileje dla pracowników, którzy ryzykują życiem zdrowiem a prezesi tylko zdzierają od nich a pilnują swojego koryta. Ekologiczne rozwiązania są coraz popularniejsze i wydajniejsze więc górnictwo w przyszłości będzie tylko miało znaczenie w przemyśle hutniczym bo jeśli chodzi o elektrownie to pakiet klimatyczny zrobi swoje w swoim czasie a i ogrzewanie domów węglem kamiennym stale się będzie zmniejszało co jest sporym procentem branży. Nie wspominając, że sprowadza się węgiel z Rosji dużo tańszy.

Gość13.11.2014 19:16

zwolnienia to pokaz siły z góry żeby obniżyć zarobki i po zabierać dodatki takie roszady i zmiany są przemyślane i idą pewnie z warszawy ostatnio było za głośno o tym że średnia górnicza to ok 6tys
będą 1300 i cieszyć się że mają pracę

znawca_tematu13.11.2014 17:46

Ojojojoj. Panowie będą musieli w końcu zacząć pracować. :(

Madox13.11.2014 7:08

Przyjmę kombajnistę do biedaszybu

Pokaż wszystkie opinie (15)