Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
13 lutego 2015

Górnicy zawieszają strajk! Porozumienie parafowane

Górnicy zawieszają strajk! Porozumienie parafowane
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Związkowcy parafowali porozumienie z zarządem Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Następnie pojechali do załóg, by skonsultować się z górnikami. Potem ogłosili, że zawieszają strajk. Górnicy mają wrócić do pracy w poniedziałek.

W piątek Jarosław Zagórowski zapowiedział, że poda się do dymisji jeśli porozumienie zostanie podpisane. Związkowcy podtrzymują, że nadal czekają na dymisję Zagórowskiego, ale zapowiedzieli, że górnicy wrócą do pracy w poniedziałek. Jednak gdy Jarosław Zagórowski najpóźniej do wtorku 17 lutego nie poda się do dymisji, pracownicy JSW wrócą do strajku.

Głownymi ustaleniami są m.in. czternastki wypłane w dwóch ratach. Czternastka ma być w połowie stała, a w drugiej połowie uzależniona od sytuacji finansowej spółki. Kwestie sześciodniowego dnia pracy, który jest jednym warunków odejścia Jarosława Zagórowskiego, mają być jeszcze ustalone.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (59)
Gość 216.02.2015 13:00

No to związki zawodowe jednak zwyciężyły :)

Rob15.02.2015 23:24

Nic nie wywalczyli, a urlopu nie będzie w tym roku :) No chyba, że chorobowe ale już tylko 80% wypłaty. No i straty trzeba odrobić.
Najważniejsze, ze nowy prezes przyjdzie. Ciekawe, czy górnicy znów się dadzą wydym...jak związki będą go chciały odwołać, ale jak to kiedy powiedział polityk ulubionej partii górników 'ciemny lud kupi wszystko'.

Gość315.02.2015 22:37

Strajk w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej trwał siedemnaście dni, rozpoczął się 28 stycznia. Rozpoczął się po ogłoszeniu przez zarząd JSW planu oszczędnościowego. Zdaniem zarządu JSW każdy dzień protestu górników kosztował spółkę 27 mln zł strat w przychodach. A zatem z tytułu strajku spółka straciła około 459 mln złotych.

Czy szanowni strajkowicze i ZZ to oddadzą ?

Gość 1015.02.2015 22:22

Nie strajkowałem i nie mam zamiaru strajkować.Niech strajkują Ci którzy doprowadzili w czasie ostatnich wyborów swojim głosem do takiej sytuacji.Jeśli im sie uda wygrać,to tylko w minimalnym procencie naprawią swój błąd,a jeśli nie wygrają,to moje jedyne wsparcie dla nich będzie przy następnych wyborach,oddając głos na odpowiednią partię wrzucając go do urny.

Gość15.02.2015 21:48

"Nie będę wyciągał konsekwencji wobec górników za udział w strajku." - Jarosław Zagórowski


Bardzo mądrze to rozegrał, on nie będzie, ale wyciągnie je nowy zarząd :)

Obciążyć tych zadymiarzy i kazać spłacić co do złotówki za wszystkie straty !

jas15.02.2015 14:54

Do emeryta sam - Z pustego to i Salomon nie naleje

emeryt sam15.02.2015 13:53

a teraz przyjdzie nowy Prezes imieniem Salomon i odda nam należne przywileje !!!

Pokaż wszystkie opinie (59)