Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
25 lutego 2015

Jest duży inwestor w strefie centrum

Jest duży inwestor w strefie centrum
fot. Google Maps

Niewykorzystana tzw. strefa centrum świeci pustkami od długiego czasu. Właściciel terenu planuje jednak utworzenie tam kompleksu usługowo-handlowego. Trwają rozmowy z miastem.

Ponad 100 tysięcy metrów kwadratowych do zagospodarowania ma inwestor, który chce zabudować tzw. strefę centrum, czyli miejsca między ulicami Północną, Warszawską, Sybiraków i Porozumienia Jastrzębskiego. Ma się tam mieścić centrum usługowo-handlowe wraz z elementami rozrywki oraz duży parking. Nieoficjalnie mówi się, że może powstać tam duże kino.

- Sam budynek ma mieć 36 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. To jest małe miasto pod dachem - mówi wiceprezydent Ryszard Rakoczy.

Na barkach inwestora będzie spoczywało zbudowanie dróg i dojazdów, tak układ komunikacyjny w tym miejscu był jak najbardziej wydajny.

W najbliższym czasie będą odbywać się kolejne rozmowy między inwestorem a miastem. Prace są już daleko posunięte. Teraz inwestor czeka na decyzję środowiskową, a po jej otrzymaniu będą wykonywane dokumentacje wykonawcze  i budowlane.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Strefa Centrum w martwym punkcie Strefa Centrum w martwym punkcie

Zobaczcie co oni zmalowali Zobaczcie co oni zmalowali

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (54)
Gość28.02.2015 15:54

park to jest teraz, nawet puszcza nie tknięta ludzką ręką

Gość28.02.2015 15:50

tylko wejście do tego parku musiało by być płatne żeby właściciel miał na podatek od gruntu

hawk28.02.2015 10:26

Wielki park powinni tam zrobić

ksg27.02.2015 20:11

Jak Wam markety przeszkadzają to po co jeździcie do Żor i Rybnika.

hejk27.02.2015 19:49

Polska się wykańcza marketami, bo pada drobny handelek. Drobny przedsiebiorca ma odprowadzać za siebie 1100 do ZUSu bez względu na to czy ma dochód czy stratę. Nawet sprzedając gwoździe na wagę albo cerując kapcie ma odprowadzić 1100... A jednocześnie Polska otwiera szeroko okna i drzwi dla marketów i galerii handlowych zagranicznych, które mają kapitał i na opłty i na reklamy i na inwestycje. To bardzo złe, że zarzynamy w ten sposób drobną przedsiębiorczość.

Gość27.02.2015 19:43

Ludzie nie rozumiecie jednego. To jest teren inwestora, on może sobie tam zrobić co chce i miasto nie ma nic do tego. Chociaż szczerze mówiąc nie wiem jak to się stało że ten teren przez tyle lat stał pusty a przyszła Hetman i nagle coś się ruszyło? Magiczna różdżka? Dlaczego Janecki nie umiał inwestora pogonić?

Gość27.02.2015 19:38

Wi tam i po co te dyskusje ludzi zadajemy sobie pytanie kto tam będzie kupowal przecież tylko urzędasy mają kasę ????
Lepiej by było faktycznie wybudować piękny rynek którego chyba tylko Jastrzebie nie ma dokończyć w końcu kino które straszy jak i z przodu tak i z tyłu niestety????

Ale ktoś z nową na tym pięknie zarobi????

Pokaż wszystkie opinie (54)