Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
2 marca 2015

Inwestorzy zainteresowani terenem na Moszczenicy

Inwestorzy zainteresowani terenem na Moszczenicy
fot. Robert Sitek

Kilku inwestorów jest zainteresowanych terenami w Jastrzębiu-Zdroju. Miałyby się tam pojawić zakłady pracy skierowane w dużej mierze dla kobiet.

Na ostatniej sesji rady miasta podjęto uchwałę, która włączyła nowe tereny do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, które znajdują się na obszarze byłej kopalni Moszczenica. Celem było powiększenie terenów i tym samym stworzenie lepszej oferty dla inwestorów. Dzięki temu potencjalni inwestorzy będą mogli liczyć na ulgi podatkowe.

Jak mówiła na ostatniej konferencji prasowej prezydent Anna Hetman, jest już kilku zainteresowanych inwestorów. Na razie trwają rozmowy. Zakłady pracy jakie miałyby tam powstać w dużej mierze zatrudniałyby kobiety.

- Kilku inwestorów jest zainteresowanych budową swoich zakładów pracy na tym terenie. Na razie jest jednak za wcześnie by mówić o konkretach - mówi prezydent Anna Hetman.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Najgorsze powietrze przy Pszczyńskiej i Komuny Paryskiej Najgorsze powietrze przy Pszczyńskiej i Komuny Paryskiej

Stawiają na pracę w górnictwie. Najlepsi dostaną etaty Stawiają na pracę w górnictwie. Najlepsi dostaną etaty

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
normalny08.03.2015 22:51

Pachołki rządzące Polską wykonuję dyrektywy MFW. W Polsce, mimo 4-krotnie tańszych kosztów pracy niż u szwabów, nic się nie opłaca... - dlaczego?! Kto ustanowił takie prawo, aby gnębić Polaków? Kto i za co nas tak nienawidzi?
Aby sobie odpowiedzieć na te pytania, trzeba uruchomić szare komórki...
Niestety większość będzie się zajmować wyborami podstawionych w mediach pajaców na urząd prezydenta.
A Polska potrzebuje polskiej wersji Orbana/Putina - polityka patrioty. Ale u nas jest tyle służb specjalnych, że szybko by go wykończyli... tzn. miałby zawał, wypadek itd.itp.

łza siem w oku krenci04.03.2015 20:22

Przedsiębiorca ma rację, państwo za dużo kradnie

Przedsiębiorca04.03.2015 14:40

Jestem przedsiębiorcą. Pewnie są szefowie którzy się śmiejszą że ich pracownicy mają małe zarobki a oni sami biorą sobie kokosy. To jest jednak zdecydowana mniejszość. Wielu moich znajomych przedsiębiorców chce płacić godnie ale niestety koszt pracy pracownika w Polsce to jest jakiś koszmar. Chcąc zaplacić pracownikowi tą minimalną krajową czyli jakieś 1300 zł na czysto, muszę wydać 2500 zł. Czy to jest normalne? Przecież to jest prawie 2x tyle co jego wypłata! Trzeba zmienić w Polsce prawo.

Demokrata04.03.2015 14:27

Dajcie wreszcie ludziom godne zarobki. W XXI wieku uczciwie pracować za 1300zł ? które nie wystarcza na utrzymanie się. minimum 2000zł, a tak na prawdę traktowanie ludzi gorzej jak pies i jego buda od szefa. Czasami samemu się słyszy jak to szefostwo się śmieje, że takie kwoty płacą. A nie dadzą bo nie muszą. Oczywiście gadka szmatka ciesz się, że pracę masz. Tak średniowieczne myślenie jest w XXI wieku zacofanych ludzi a raczej DZICZ I ZWIERZ !

hawk04.03.2015 8:41

obiecanki cacanki hetmanki

obiektyw03.03.2015 23:49

@Prostak: jaki elektorat taka władza.

To, że ktoś się interesuje to rzeczywiście news. Uwaga, piszcie podania!!! Jeśli się interesuje to znaczy, że planuje inwestycje i musi brać pod uwagę kilka lokalizacji. Od zainteresowania do wkopania pierwszej łopaty daleka droga. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to nie za p. Hetman kadencji. Welcome to POland.

hehe03.03.2015 23:28

będzie biedronka, a w niej na kasie będzie robota dla kobit, załatwione, sPOko

Pokaż wszystkie opinie (30)