Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
11 maja 2015

Wyniki wyborów: Jastrzębianie głosowali na Dudę

Wyniki wyborów: Jastrzębianie głosowali na Dudę
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Podczas niedzielnych wyborów prezydenckich, w Jastrzębiu najwięcej głosów oddano na Andrzeja Dudę. Kandydat PiS-u w całej Polsce uplasował się na pierwszym miejscu z wynikiem 34,50%.

W naszym mieście Andrzej Duda uzyskał 37,58% głosów. Na drugim miejscu znalazł się Paweł Kukiz z wynikiem 27,24%, a tuż z nim Bronisław Komorowski z poparciem na poziomie 27,01%. Poza podium znaleźli się: Janusz Korwin-Mikke (2,51%), Magdalena Ogórek (2,21%), Janusz Palikot (1,11%), Grzegorz Braun (0,68%), Adam Jarubas (0,62%), Marian Kowalski (0,56%), Jacek Wilk (0,47%) oraz Paweł Tanajno (0,11%).

Wyniki ogólne pierwszej trójki kandydatów to 34,50% dla Andrzeja Dudy, 33,10% dla Bronisława Komorowskiego oraz 20,50% dla Pawła Kukiza. W województwie śląskim największym poparciem cieszył się Bronisław Komorowski (33,40%), nie wiele mniej miał Andrzej Duda (32,60%). Na trzecim miejscu znalazł się Paweł Kukiz (24,10%).

Frekwencja w Jastrzębiu-Zdroju wyniosła 52,37%, a w Polsce 48,80%.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Anna Hetman: "Najważniejszy jest rozwój Jastrzębia" Anna Hetman: "Najważniejszy jest rozwój Jastrzębia"

PiS Jastrzębie: "Bóg, Honor i Ojczyzna" PiS Jastrzębie: "Bóg, Honor i Ojczyzna"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
Peter14.05.2015 19:37

Podziwiam tych, którzy nabierają wody w ustach podczas głosowania i na nie idą. Jak nie idą na wybory, to powinni przez całą kadencję cicho siedzieć i nie narzekać, bo przecież nie głosowali. Ale Polak to tak narzeka, nie głosuje i dalej narzeka. Jest zdrowy narzeka, jest chory narzeka. Nie ma kasy narzeka ma kasę to narzeka. Nie ma co palić to narzeka a jak pali to narzeka że pali. Taka jest prawda o nas Polakach jak jeden mąż!

komoruski-szczynukowicz14.05.2015 14:44

Spokojny on=bywatel - ty naprawdę wierzysz w to co piszesz? Normalnie jakbyś był tubą propagandową koncernu iti...
"kryzys"... "PO mogło zrobić więcej. Ale się bali"... Nawet nie wiesz, dlaczego te asy zamordowały Leppera, a Giertych pokazuje kim jest i dlaczego swego czasu zniszczył od środka patriotyczną partię LPR. Pojęcia nie masz, kto rządzi i gdzie zapadają decyzje. PO i PiS to to samo szambo (tyle, że w PiS jest więcej naiwniaków-patriotów myślących, że wierchuszka partii ma na myśli dobro Polski i Polaków).
Posłuchajcie i pooglądajcie wykłady i filmy jednego z kandydatów: Grzegorza Brauna. Bo wiem, że czytanie to ciężka praca dla współczesnego zjadacza chleba...

SJZ6812.05.2015 20:03

@Spokojny on=bywatel-do tego co napisałeś dodam tylko:
na 100% znów obłowią się wtedy"nasi pasterze"!.

Spokojny on=bywatel11.05.2015 22:34

Niema to jak Duda. Nikt tak nie obieca jak PiS. Będę głosował na Dudę, żeby został prezydentem. To niewielkie ryzyko. Ale za to się dowiem co potarfi PiS. Duda będzie miał kilka miesięcy na pokazanie się. Jeśli tego nie zrobi co obiecywał to znaczy, ze PiS jest dobry w obiecankach. Do narzekających na PO. Tak, oni robią bez szarpnia się. Ale jeśli ktoś nie zauważył jaki kryzys gospodarczy był i nadal jest w europie, to znaczy że jest zupełnie bemyślny. PO mogło zrobić więcej. Ale się bali. Przypomnijcie sobie , jeśli macie pamięć większą niż dobę ile zrobił PiS gdy była koniunktura w gospodarce europejskiej, rządzili sami, i mogli zrobić wszystko co zamierzali. Przypomnę wam, malutkie istotki bez pamięci. Wytoczyli ogromne sprawy paru osobom, którym nie udowodniono niczego. Przez to musieli rozpisać nowe wybory bo nikt, żadna partia nie chciała z nimi współpracować. Nawet ś.p. Andrzeja Leppera i Giertychów mimo, że byli w rządzie. Przypomnijcie sobie a nie liczcie na jakiś zmiany w wykonaniu PiS. Zmian możemy się spodziewać gdy powstanie nowa partia np. Kukiza ale będą musieli pogonić całą bandę cwaniaków, którzy zgłoszą się i będą deklarować swój patriotyzm, myśląc o dużym szmalu jaki im wpłynie do kieszeni gdy dorwą się do władzy. Żeby coś się działo dobrego musimy wymuszać to na każdej władzy. Nie liczcie na nikogo.

Gość11.05.2015 22:34

A ni na Dudę a ni na Komorowskiego nie ma sensu na nich głosować, więc też nie pójde, tu unas wiadomo kto zawsze wygrywa.

do mysz11.05.2015 21:13

To dobrze , ze jesteś już w podeszłym wieku! Ja też nie jestem za Dudą , ale na Bredzisława Komoruskiego nie pójdę NIGDY!!!

Patriota11.05.2015 19:47

Ci którym się dobrze żyje w tym kraju niech sobie głosują na obecnego prezydenta a ci którzy chcą w końcu jakiś zmian na lepsze niech głosują na kogoś innego. Proste jak 2+2 jest 4...

Pokaż wszystkie opinie (26)