Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
7 sierpnia 2015

PO: W PiS od dawna jest tylko polityka

PO: W PiS od dawna jest tylko polityka
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Radnymi Prawa i Sprawiedliwości kieruje tylko polityka, a nie troska o miasto - takie stwierdzenie wysuwa jastrzębska Platforma Obywatelska. Radni PiS mają też dla zasady blokować inicjatywy prezydent miasta.

- W obecności kamer, wykrzykuje się hasła o działaniu władzy na niekorzyść miasta, o tym, że nie dba o interesy mieszkańców, o grożącej miastu katastrofie i upadku. Nic, co wychodzi spod ręki prezydenta nie może zostać zaopiniowane pozytywnie, dla zasady - piszę jastrzębska PO na swojej stronie internetowej.

Jak pisze Platforma Obywatelska, chodzi m.in. o sport w mieście. Radni wprowadzili zmiany w uchwale o przyznawaniu nagród dla sportowców, mimo trwających ciągle konsultacji. Później okazało się, że uchwała jest nie ważna. Kolejną sprawą jaką jastrzębska PO wytyka PiS-owi to MZK. Najpierw wszyscy radni jednogłośnie przegłosowali uchwałę o wyjściu z MZK, a w lipcu PiS zwołał nadzwyczajną sesję rady miasta na której miało się odbyć głosowanie nad ponownym wstąpieniem do MZK (przewodniczącym MZK jest szef struktur PiS w Żorach).

- Działania radnych PiS świadczą o niezdecydowaniu, i kompletnym braku rozeznania sprawy -cóż więcej powiedzieć o kimś kto raz robi jedno, a za chwilę sam sobie przeczy - komentuje PO.

Polub i udostępnij
Czytaj też

12 i 13-latkowie  napadli i pobili chłopaka 12 i 13-latkowie napadli i pobili chłopaka

Znieważenie internetowe, kiedy policja zapuka do twoich drzwi Znieważenie internetowe, kiedy policja zapuka do twoich drzwi

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
SYN11.08.2015 21:58

jeśli chcemy rozwoju to musimy zbudować jeszcze ze dwa markety i fontannę na katowickiej, buhahaha

Dariusz11.08.2015 20:22

Jeśli chcemy rozwoju naszego miasta to nie wybierajmy ludzi z PiS. Jeśli nie wierzycie, pokażcie człowiekia z PiS, który by wspomagał miasto w rozwoju. Może się ukrywa, ale takiego nie znam. Na spokaniach radnych PiS-owcy wiedzą, że nie mogą się zgodzić na propozycje innych przedstawicieli partii. Choćby była najlepsza. Jeśli to się nie udaje podsuwają nierealne propozycje a gdy są odrzucane, to ogłaszają że ich dobre propozycje zostały zniszczone. Zabawa w partyjniactwo trwa od lat hamując rozwój Jastrzębia.

S110.08.2015 19:06

PiS na Syberię, niech Putin się nimi zajmie.

exradny10.08.2015 16:22

Matusiak może sobie rządzić w spółdzielniach i na kółku szachowym. Ale nie można pozwolić, by ten człowiek kiedykolwiek sprawował władzę w tym mieście! Wiem co mówię.

koko10.08.2015 1:58

PO to już przeszłość, to śmietnik historii....

Gość09.08.2015 20:43

Jeśli PiSowscy radni nie będą przeszkadzać w pracy pani Prezydent to będą miejsca pracy .darmowa komunikacja i długo oczekiwany OWN.Oni o tym wiedzą i się tego boją co ewidentnie udowadniają .

Czesław Bogen09.08.2015 16:33

Matusiakowie nie przejmują się nami. Zupełnie nie zależy im na rozwoju naszego miasta. Służą szefowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. Teraz robią wszystko, żeby storpedować poczynania Pani Prezydent, gdyż widać, że coś zaczyna się dziać dobrego. Pamiętny strajk z przed kilku miesięcy był również współrganizowany przez Matusiaków działających na niekorzyść górnictwa pod płaszczykiem poprawy warunków pracowników kopalń. Omal nie doszło do upadku JSW, co było celem. Podczas strajku to oni rozgłaszali, że Pani Prezydent nie raguje na t tragedię, choć doskonale wiedzą, że władze miasta nie mają żadnych praw oraz możliwości reagowania. Ci mieszkańcy, którzy głosowali na Matusiaków powinni nas przeprosić. W wyborach miejskich nie chodzi o politykę, jakby chcieli członkowie partii, lecz o wybranie ludzi, którzy chcą rozwoju miasta. Politykujący powinni być pomijani. A działecze PiS z Matusiakami tacy właśnie są.

Pokaż wszystkie opinie (20)