Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
13 sierpnia 2015

Co na rocznicę porozumienia jastrzębskiego?

Co na rocznicę porozumienia jastrzębskiego?

3 września będziemy obchodzić rocznicę podpisania porozumienia jastrzębskiego. W tym roku rocznica będzie obchodzona nieco inaczej niż w latach poprzednich. Miasto przygotowało trzydniowe imprezy.

3 września o 9:00 w kościele Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła odprawiona zostanie msza święta. O godzinie 11:00 odbędą się uroczystości pod pomnikiem Porozumienia Jastrzębskiego na Zofiówce.

4 września o godzinie 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się wernisaż wystawy "Droga do wolności. Historyczny wrzesień 1980". Później odbędzie się wykład dr Jarosława Neji z Instytutu Pamięci Narodowej pod tytułem "NSZZ Solidarność Region Śląsko-Dąbrowski początki". Na koniec zostanie zorganizowany koncert Kuby Michalskiego, który wykona utwory Jacka Kaczmarskiego.

W sobotę 5 września o godzinie 9:00 rowerzyście wyjadą na wycieczkę "Szlakiem jastrzębskich kopalń". Zbiórka przy Kąpielisku Zdrój. O godzinie 10:00 odbędzie się tam turniej siatkówki plażowej "35 plus", a o 12:00 zabawy i gry dla dzieci.

Tego samego dnia, ale przed Kinem Centrum odbędzie się koncert Mateusz Nagórskiego z piosenkami Jacka Kaczmarskiego, a także koncert Grzegorza Wilka z zespołem Wolf. Oprócz tego będzie można oglądać wystawię "Jastrzębskie drogi do wolności 1980-1989".

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kieliszki zabrzmiały w kościele Kieliszki zabrzmiały w kościele

Urodziny miasta świętowano na filmowo Urodziny miasta świętowano na filmowo

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Jedność30.08.2015 14:01

dziś po 35 latach Solidarność wyprzedaje porozumienia Jastrzębskie w imię obrony własnych stołków

sPOko14.08.2015 4:01

PS nie o żadną wolność chodziło tylko o wolne soboty i żeby kiełbasa była w sklepach, tę "wolność" to sobie PZPR i część tzw. Solidarnościowców zapewniła przy okrągłym stole, bo gdyby się nie dogadali to by wolności nie mieli, siedzieliby jedni i drudzy.

sPOko14.08.2015 3:59

można na te rocznicę wywiesić w całym mieście białe i czarne flagi. Co zostało z tych porozumień????