Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
27 sierpnia 2015

Jakich Dni Jastrzębia chcą mieszkańcy?

Jakich Dni Jastrzębia chcą mieszkańcy?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Blisko 800 mieszkańców miasta wypełniło ankietę na temat przyszłorocznych Dni Jastrzębia. Jastrzębianie najchętniej usłyszeliby Kamila Bednarka, Donatana i Cleo oraz Lemon. A na zakończenie pierwszego dnia chcieliby zobaczyć pokazy pirotechniczne.

Ankietę mieszkańcy naszego miasta mogli wypełniać przez stronę konsultacje.jastrzebie.pl. Wypełniły ją 782 osoby, w większości osoby w wieku lat 20 i poniżej (43,8%).

Jastrzębianie wskazali, że najlepszą lokalizacją na dni miasta jest stadion miejski (77,9%), reszta opowiedziała się za poszukaniem innego miejsca. 60,5% ankietowych jest za utrzymaniem dwudniowej imprezy. 30,5% chce ją wydłużyć na trzy dni, a 9% mówi, że wystarczy tylko jeden dzień.

Większość ankietowanych nie chce wprowadzenia opłat za wejście na Dni Jastrzębia, nawet jeśli wiązałoby się to z możliwością sprowadzenia do miasta gwiazdy światowego formatu. 31,2% mieszkańców jest w stanie zapłacić za taki koncert 20 zł, 9% od 20 do 50 zł, a 7,7% powyżej 50%.

Najczęściej wybieranym gatunkiem muzycznym jaki miałby pojawić się na Dniach Jastrzębia 2016 jest pop (53,7%), rock (33,4%), disco polo (33,4%) oraz reggae (31,6%). Jastrzębianie chętni zobaczyliby na scenie Kamil Bednarka, Donata i Cleo, Lemon, Happysad, Corię czy Enej. Ankietowani chcieliby zobaczyć też pokazy pirotechniczne (55,6%), laserowe (40,1%), motocyklowe i rowerowe (37,25%) oraz ogniowe (34,8%).

- Chciałabym serdecznie podziękować Państwu za udział w konsultacjach społecznych dotyczących organizacji przyszłorocznych Dni Miasta. Państwa sugestie będą dla nas pomocne przy tworzeniu programu imprezy, co do której już w chwili obecnej podjęto pierwsze działania - mówi prezydent Anna Hetman.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kieliszki zabrzmiały w kościele Kieliszki zabrzmiały w kościele

Urodziny miasta świętowano na filmowo Urodziny miasta świętowano na filmowo

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (32)
mieszkaniec jastrzebia26.04.2016 7:57

Zgadzam się z większością dni jastrzębia powoli robią się nudne z powodu powtarzających się zespołów . Jest tyle zespołów ze Glowa boli a muzyka disco polo spowrotem wraca do naszych łask.

egon01.09.2015 9:03

jest nowy prezydent miłościwie nam panujący Andrzej D. , tak więc będzie przede wszystkim modlitwa!

old01.09.2015 6:44

Dać coś dobrego starego np. Sztywny pal azji albo Róże europy a nie jakieś chłamy.

mk31.08.2015 10:39

Brakuje inwencji i kompetencji w UM, można byłoby za te pieniądze zrobić coś ciekawszego niż granie do kotleta

z jastrzębia30.08.2015 22:00

ja tez uważam że są ciągle te same zespoły. Może i młodziakom sie podoba, ale są tez starsi mieszkańcy i chętnie by posłuchali czegoś starszego lub na czasie ale nie polskiego ale np. z za granicy. I jakbyśmy darowali sobie te pokazy fajerwerków które owszem są bardzo fajne, ale jak wiemy b. dużo kasy w niebo leci, to zapłacił by urząd miasta za porządny zespół. Przykładem był cudny Aphaville. Było to coś innego niż dotychczas. Bo jak jest ciągle to samo to DniJ bia stają sie nudne i zamiast 4 koncertów niech będą dwa porządne tak od serca. Nie obrażając p. Kozidrak, ale na dłuższą metę to sie nie da ... znamy już na pamięć!!!
pozdrawiam

Gość30.08.2015 19:16

Mieszkaniec z Jastrzębia, proszę mnie nie obrażać. Nie słucham, disco polo, a tym bardziej nie znam słów piosenek. Nie nucę również czegoś takiego.

Gość30.08.2015 16:20

HAPPYSAD !!! :)

Pokaż wszystkie opinie (32)