Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
13 października 2015

76-latka potrącona na pasach. Apel policji

76-latka potrącona na pasach. Apel policji
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

76-letnia kobieta trafiła do szpitala z ogólnymi potłuczeniami ciała, po tym jak została potrącona na przejściu dla pieszych. Policja apeluje by w związku z pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi kierowcy zachowali szczególną ostrożność na drodze.

Zdarzenie miało miejsce 12 października o godzinie 6:00 rano na ulicy Armii Krajowej. 51-letni kierowca potrącił 76-letnią kobietę znajdującą się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Poszkodowana trafiła do szpitala z urazem głowy i ogólnymi potłuczeniami ciała. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

- W związku z pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności - apeluje policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Jest ślisko! Uwaga! Jest ślisko!

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
...14.10.2015 8:50

w RFN gdy ktoś tylko zbliża się do pasów to kierowca ma obowiązek się zatrzymać, a co jest u nas? Jeden się zatrzymuje, a drugi dodaje gazu, na lewym pasie, "a może zdążę przed pieszym, bo jak postoję 30 sekund to mi ubedzie", a co robi policja? Łapie pieszych przechodzących w niedozwolonym miejscu nawet w środku nocy gdy droga jest pusta

krzysztof82030513.10.2015 21:04

Wina jest zawsze po obu stronach po pierwsze kierowca powinien jechać z taką prędkością żeby mógł zapanować nad pojazdem nawet jak mu święta krowa wlezie na jezdnie.

AK4713.10.2015 15:21

STare baby się pod same koła pchają, nawet nie patrząc czy coś jedzie więc same są sobie winne

Gość13.10.2015 15:14

Nie znam szczegółów, nie będę więc twierdził, że kierowca nie zawinił, ale pieszy również musi wiedzieć, że jeżeli wejdzie 2-3 metry przed dojeżdżającym samochodem, to ten nie wyhamuje. Przy prędkości 50 km/h droga hamowania to około 15-20 metrów, a na śliskiej nawierzchni może się ona nawet podwoić. Pierwszeństwo, pierwszeństwem, ale łatwiej wyhamować pieszemu.

on13.10.2015 14:50

do mar- kolego akurat o tej porze przy takiej pogodzie właśnie tego pieszego nie widać. jeszcze gorzej jak ten pieszy lezie jak ciele i nie popatrzy na jezdnię!!!! pomimo tego że ktoś jedzie nawet 40 km/h nie ma szans się zatrzymać!!!

Mar13.10.2015 12:11

A Ty Instruktorze masz się zatrzymać przed przejściem widząc pieszego :-)

Pokaż wszystkie opinie (8)