Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
13 października 2015

76-latka potrącona na pasach. Apel policji

76-latka potrącona na pasach. Apel policji
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

76-letnia kobieta trafiła do szpitala z ogólnymi potłuczeniami ciała, po tym jak została potrącona na przejściu dla pieszych. Policja apeluje by w związku z pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi kierowcy zachowali szczególną ostrożność na drodze.

Zdarzenie miało miejsce 12 października o godzinie 6:00 rano na ulicy Armii Krajowej. 51-letni kierowca potrącił 76-letnią kobietę znajdującą się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Poszkodowana trafiła do szpitala z urazem głowy i ogólnymi potłuczeniami ciała. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

- W związku z pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności - apeluje policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Mocny wstrząs w Jastrzębiu. Epicentrum w kopalni Budryk Mocny wstrząs w Jastrzębiu. Epicentrum w kopalni Budryk

Uwaga! Oszuści krążą po osiedlach Uwaga! Oszuści krążą po osiedlach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
...14.10.2015 8:50

w RFN gdy ktoś tylko zbliża się do pasów to kierowca ma obowiązek się zatrzymać, a co jest u nas? Jeden się zatrzymuje, a drugi dodaje gazu, na lewym pasie, "a może zdążę przed pieszym, bo jak postoję 30 sekund to mi ubedzie", a co robi policja? Łapie pieszych przechodzących w niedozwolonym miejscu nawet w środku nocy gdy droga jest pusta

krzysztof82030513.10.2015 21:04

Wina jest zawsze po obu stronach po pierwsze kierowca powinien jechać z taką prędkością żeby mógł zapanować nad pojazdem nawet jak mu święta krowa wlezie na jezdnie.

AK4713.10.2015 15:21

STare baby się pod same koła pchają, nawet nie patrząc czy coś jedzie więc same są sobie winne

Gość13.10.2015 15:14

Nie znam szczegółów, nie będę więc twierdził, że kierowca nie zawinił, ale pieszy również musi wiedzieć, że jeżeli wejdzie 2-3 metry przed dojeżdżającym samochodem, to ten nie wyhamuje. Przy prędkości 50 km/h droga hamowania to około 15-20 metrów, a na śliskiej nawierzchni może się ona nawet podwoić. Pierwszeństwo, pierwszeństwem, ale łatwiej wyhamować pieszemu.

on13.10.2015 14:50

do mar- kolego akurat o tej porze przy takiej pogodzie właśnie tego pieszego nie widać. jeszcze gorzej jak ten pieszy lezie jak ciele i nie popatrzy na jezdnię!!!! pomimo tego że ktoś jedzie nawet 40 km/h nie ma szans się zatrzymać!!!

Mar13.10.2015 12:11

A Ty Instruktorze masz się zatrzymać przed przejściem widząc pieszego :-)

Pokaż wszystkie opinie (8)