Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
5 stycznia 2016

Zima w mieście. Na odśnieżanie pójdzie 3,5 mln zł

  • Zima w mieście. Na odśnieżanie pójdzie 3,5 mln zł
  • Zima w mieście. Na odśnieżanie pójdzie 3,5 mln zł
  • Zima w mieście. Na odśnieżanie pójdzie 3,5 mln zł
  • Zima w mieście. Na odśnieżanie pójdzie 3,5 mln zł
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Dziś pierwszy naprawdę zimowy dzień w naszym mieście. O odśnieżanie dba 9 firm zewnętrznych, mimo to kierowcy muszą uważać, bo na drogach jest cały czas ślisko. Miasto na odśnieżanie podczas zimy zaplanowało wydatki w kwocie ponad 3,5 mln zł.

Miasto zajmuje się odśnieżaniem tylko terenów administrowanych przez siebie. Resztę terenu miasta, czyli większość, odśnieżają firmy zewnętrzne wyłonione w drodze przetargu. Łącznie jest ich 9. Przy odśnieżeniu pomagać będzie aż 151 pojazdów i urządzeń. W tym pługi, piaskarki czy mikrociągniki do odśnieżania chodników. Teren całego miasta jest monitorowany przez specjalne samochody i w razie potrzeby zgłaszane jest zapotrzebowanie odśnieżania danych dróg i chodników.

- Umownie sezon zimowy zaczyna się 1 grudnia a kończy 31 marca. Miasto podzielone jest na 17 kwartałów. Na te miesiące zabezpieczono w budżecie miasta kwotę 3 550 000, 00 zł (887 500,00 zł na 1 miesiąc) - informuje Urząd Miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pół tysiąca motocyklistów spaliło Burą Sukę Pół tysiąca motocyklistów spaliło Burą Sukę

Setki motocykli wyjechało na ulice Jastrzębia Setki motocykli wyjechało na ulice Jastrzębia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Do lokator07.01.2016 17:08

Tylko, że to były zupełnie inne traktory.

ww07.01.2016 6:18

Do Gościu

Przyjmę Ciebie do odśnieżania, zobaczymy czy robisz to lepiej. Może się czegoś nauczę?

podkolo06.01.2016 14:02

Rzadko to robię, ale musze pochwalić stan jastrzębskich dróg. Wczoraj wracałem przez Rybnik i to był koszmar. Na jezdniach kilkanaście cm. błota pośniegowego, mnóstwo unieruchomionych samochodów z tego powodu. Jak tylko wjechałem do J-bia, to jakbym wjechał do metropolii, drogi czarne , na których widać pługi, piaskarki. Inny świat.

Gość06.01.2016 9:10

Zimą firma zniszczy traktorami chodniki, a wiosną dostanie zlecenie na remont.

lokator06.01.2016 4:50

Do Mieszkańca II Niestety ale jazda jakiegokolwiek sprzętu pozytywnie nie wpływa na trwałość chodników.Pod tą kostką są kanały a to wytworzone przez wodę a to przez zwierzątka itp.Znam przykłady właśnie jeżdżenia traktorów po chodnikach przy wykonywaniu izolacji bloku do dziś pozostały wgłębienia na chodniku a uwidacznia się to bardzo wyraźnie latem jak spadnie deszcz,a chodnik był NOWY...Uważam,że firma powinna to naprawić,ale jak to w Polsce bywa wie każdy.

Gość05.01.2016 20:57

Te firmy powinny się nauczyć odśnieżać.

Mieszkaniec II05.01.2016 13:24

Te 3,5 miliona jest do dyspozycji. To nie znaczy, że zostaną wydane. Jeśli temperatura zmieni się na dodatnią, nie będzie konieczności odśnieżania z powodu braku śniegu.
p.s. Te traktory nie są ciężkie i nie niszczą chodników, jak to sobie wyobraża jeden z mieszkańców. Lepiej myśleć i dopiero pisać od pisania a potem myślenia i na siłę wmawiania sobie i innym, że jest w takim pisaniu jakaś racja.

Pokaż wszystkie opinie (9)