Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
5 stycznia 2016

Zima w mieście. Na odśnieżanie pójdzie 3,5 mln zł

  • Zima w mieście. Na odśnieżanie pójdzie 3,5 mln zł
  • Zima w mieście. Na odśnieżanie pójdzie 3,5 mln zł
  • Zima w mieście. Na odśnieżanie pójdzie 3,5 mln zł
  • Zima w mieście. Na odśnieżanie pójdzie 3,5 mln zł
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Dziś pierwszy naprawdę zimowy dzień w naszym mieście. O odśnieżanie dba 9 firm zewnętrznych, mimo to kierowcy muszą uważać, bo na drogach jest cały czas ślisko. Miasto na odśnieżanie podczas zimy zaplanowało wydatki w kwocie ponad 3,5 mln zł.

Miasto zajmuje się odśnieżaniem tylko terenów administrowanych przez siebie. Resztę terenu miasta, czyli większość, odśnieżają firmy zewnętrzne wyłonione w drodze przetargu. Łącznie jest ich 9. Przy odśnieżeniu pomagać będzie aż 151 pojazdów i urządzeń. W tym pługi, piaskarki czy mikrociągniki do odśnieżania chodników. Teren całego miasta jest monitorowany przez specjalne samochody i w razie potrzeby zgłaszane jest zapotrzebowanie odśnieżania danych dróg i chodników.

- Umownie sezon zimowy zaczyna się 1 grudnia a kończy 31 marca. Miasto podzielone jest na 17 kwartałów. Na te miesiące zabezpieczono w budżecie miasta kwotę 3 550 000, 00 zł (887 500,00 zł na 1 miesiąc) - informuje Urząd Miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Chodniki mogą być oblodzone Uwaga! Chodniki mogą być oblodzone

I stopień utrzymania zimowego w Jastrzębiu I stopień utrzymania zimowego w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Do lokator07.01.2016 17:08

Tylko, że to były zupełnie inne traktory.

ww07.01.2016 6:18

Do Gościu

Przyjmę Ciebie do odśnieżania, zobaczymy czy robisz to lepiej. Może się czegoś nauczę?

podkolo06.01.2016 14:02

Rzadko to robię, ale musze pochwalić stan jastrzębskich dróg. Wczoraj wracałem przez Rybnik i to był koszmar. Na jezdniach kilkanaście cm. błota pośniegowego, mnóstwo unieruchomionych samochodów z tego powodu. Jak tylko wjechałem do J-bia, to jakbym wjechał do metropolii, drogi czarne , na których widać pługi, piaskarki. Inny świat.

Gość06.01.2016 9:10

Zimą firma zniszczy traktorami chodniki, a wiosną dostanie zlecenie na remont.

lokator06.01.2016 4:50

Do Mieszkańca II Niestety ale jazda jakiegokolwiek sprzętu pozytywnie nie wpływa na trwałość chodników.Pod tą kostką są kanały a to wytworzone przez wodę a to przez zwierzątka itp.Znam przykłady właśnie jeżdżenia traktorów po chodnikach przy wykonywaniu izolacji bloku do dziś pozostały wgłębienia na chodniku a uwidacznia się to bardzo wyraźnie latem jak spadnie deszcz,a chodnik był NOWY...Uważam,że firma powinna to naprawić,ale jak to w Polsce bywa wie każdy.

Gość05.01.2016 20:57

Te firmy powinny się nauczyć odśnieżać.

Mieszkaniec II05.01.2016 13:24

Te 3,5 miliona jest do dyspozycji. To nie znaczy, że zostaną wydane. Jeśli temperatura zmieni się na dodatnią, nie będzie konieczności odśnieżania z powodu braku śniegu.
p.s. Te traktory nie są ciężkie i nie niszczą chodników, jak to sobie wyobraża jeden z mieszkańców. Lepiej myśleć i dopiero pisać od pisania a potem myślenia i na siłę wmawiania sobie i innym, że jest w takim pisaniu jakaś racja.

Pokaż wszystkie opinie (9)