Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
8 lutego 2016

Radni chcą połączyć komisje. Powód?

Radni chcą połączyć komisje. Powód?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Kilkunastu radnych miasta podpisało się pod wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnej sesji rady miasta podczas której ma dojść do połączenia czterech komisji - komisji edukacji i polityki społecznej oraz gospodarki przestrzennej i gospodarki komunalnej.

13 radnych chce z czterech komisji stworzyć dwie. Powstaną: Komisja Edukacji i Polityki Społecznej oraz Gospodarki Przestrzennej i Gospodarki Komunalnej. Oficjalnie powodem łączenia komisji są oszczędności finansowe i bardziej efektywne zarządzanie czasem pracowników Urzędu Miasta, którzy po połączeniu komisji mieliby obsłużyć tylko dwie, a nie cztery komisje.

Nieoficjalnie mówi się, że PiS, który ma większość w radzie, wraz z kilkoma innymi radnymi chce pozbyć się Norberta Małolepszego (PiS) oraz Bernadety Magiery (Jastrzębska Wspólnota) z przewodniczenia komisji. Bernadeta Magiera do tej pory była przewodniczącą Komisji Polityki Społecznej, a Norbert Małolepszy przewodniczącym Komisji Gospodarki Przestrzennej.

W nowej komisji polityki społecznej nie będzie Tadeusza Gorgola (JW) oraz Lucyny Maryniak (PO). W składzie komisji Gospodarki Komunalnej i Przestrzennej nie znaleźli się Piotr Szereda (PiS), Mirosław Lęga (PiS), Urszula Sobik (PO) oraz Ryszard Piechoczek (Samorządne Jastrzębie). Zasilić szeregi tej komisji ma natomiast Tadeusz Gorgol.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wyniki wyborów zostały źle policzone? Wyniki wyborów zostały źle policzone?

PiS zażądało ponownego przeliczenia głosów? PiS zażądało ponownego przeliczenia głosów?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
MSS14.02.2016 9:46

Grunt w Parku Zdrojowym, który miał być sprzedany prywatnemu "inwestorowi", jest to prywatna spółka która handluje towarami budowlanymi i nigdy nie wybudowała żadnego budynku wielorodzinnego a umowa sprzedaży podpisał były prezydent Janecki w ostatnim dniu urzędowania. Wszystko wskazuje na to, że grunt miał iść do dalszej odsprzedaży za dużo większe pieniądze, jak to miało miejsce przy sprzedaży "zameczku" w dzielnicy Borynia.

Alina Chojecka13.02.2016 1:04

Dziękuję Wam, Aniu i Bernatko za super pracę . Z upoważnienia prawie całego środowiska, za wyjątkiem . To jest w protokole z sesji.

Gość12.02.2016 8:47

Kamera na żywo jest super.

szereda jest super11.02.2016 22:31

nie nie, szereda jest wlasnie super, on naprawde umie glos zabrac

ślązok11.02.2016 21:22

Ten szereda to nieprzyjemny facet. Taki butny, pewny siebie. Niech szuka oszczędności na starość, bo w maju przegonimy to towarzystwo na walnym. Już się ludzie szykują. Chyba że go do tego czasu odwoła prokurator.

Iga11.02.2016 21:19

Tu nie chodzi o to kto będzie przewodniczącym, ale o to jak się traktuje radnych. Bez uprzedzeń, dyskusji, propozycji. A najważniejsze: to ogrom pracy w tych dwóch komisjach, gdzie zawsze najdłużej trwały obrady.

po sesji11.02.2016 19:46

no i po sejsi

Pokaż wszystkie opinie (30)