Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
8 lutego 2016

Radni chcą połączyć komisje. Powód?

Radni chcą połączyć komisje. Powód?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Kilkunastu radnych miasta podpisało się pod wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnej sesji rady miasta podczas której ma dojść do połączenia czterech komisji - komisji edukacji i polityki społecznej oraz gospodarki przestrzennej i gospodarki komunalnej.

13 radnych chce z czterech komisji stworzyć dwie. Powstaną: Komisja Edukacji i Polityki Społecznej oraz Gospodarki Przestrzennej i Gospodarki Komunalnej. Oficjalnie powodem łączenia komisji są oszczędności finansowe i bardziej efektywne zarządzanie czasem pracowników Urzędu Miasta, którzy po połączeniu komisji mieliby obsłużyć tylko dwie, a nie cztery komisje.

Nieoficjalnie mówi się, że PiS, który ma większość w radzie, wraz z kilkoma innymi radnymi chce pozbyć się Norberta Małolepszego (PiS) oraz Bernadety Magiery (Jastrzębska Wspólnota) z przewodniczenia komisji. Bernadeta Magiera do tej pory była przewodniczącą Komisji Polityki Społecznej, a Norbert Małolepszy przewodniczącym Komisji Gospodarki Przestrzennej.

W nowej komisji polityki społecznej nie będzie Tadeusza Gorgola (JW) oraz Lucyny Maryniak (PO). W składzie komisji Gospodarki Komunalnej i Przestrzennej nie znaleźli się Piotr Szereda (PiS), Mirosław Lęga (PiS), Urszula Sobik (PO) oraz Ryszard Piechoczek (Samorządne Jastrzębie). Zasilić szeregi tej komisji ma natomiast Tadeusz Gorgol.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jar wygląda jak śmietnik Jar wygląda jak śmietnik

Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
MSS14.02.2016 9:46

Grunt w Parku Zdrojowym, który miał być sprzedany prywatnemu "inwestorowi", jest to prywatna spółka która handluje towarami budowlanymi i nigdy nie wybudowała żadnego budynku wielorodzinnego a umowa sprzedaży podpisał były prezydent Janecki w ostatnim dniu urzędowania. Wszystko wskazuje na to, że grunt miał iść do dalszej odsprzedaży za dużo większe pieniądze, jak to miało miejsce przy sprzedaży "zameczku" w dzielnicy Borynia.

Alina Chojecka13.02.2016 1:04

Dziękuję Wam, Aniu i Bernatko za super pracę . Z upoważnienia prawie całego środowiska, za wyjątkiem . To jest w protokole z sesji.

Gość12.02.2016 8:47

Kamera na żywo jest super.

szereda jest super11.02.2016 22:31

nie nie, szereda jest wlasnie super, on naprawde umie glos zabrac

ślązok11.02.2016 21:22

Ten szereda to nieprzyjemny facet. Taki butny, pewny siebie. Niech szuka oszczędności na starość, bo w maju przegonimy to towarzystwo na walnym. Już się ludzie szykują. Chyba że go do tego czasu odwoła prokurator.

Iga11.02.2016 21:19

Tu nie chodzi o to kto będzie przewodniczącym, ale o to jak się traktuje radnych. Bez uprzedzeń, dyskusji, propozycji. A najważniejsze: to ogrom pracy w tych dwóch komisjach, gdzie zawsze najdłużej trwały obrady.

po sesji11.02.2016 19:46

no i po sejsi

Pokaż wszystkie opinie (30)