Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
11 lutego 2016

JSW do "Jedności": Protestujemy przeciwko insynuacjom

JSW do "Jedności": Protestujemy przeciwko insynuacjom
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej napisał list otwarty do związku zawodowego "Jedność". W ostatnim czasie "Jedność" zarzucała JSW, że nie dba o los pracowników i zażądała wyrównania płac. JSW uważa to za prowokację i próbę manipulowania załogą.

- Psychozę strachu, o której Państwo piszecie, rozsiewa nie kto inny, ale właśnie ZZ Jedność. Piszą Państwo, że Pracownicy obawiają się o miejsca pracy. Tak, JSW nie jest wyjątkiem. Wszystkie spółki węglowe maja poważne problemy - piszę zarząd JSW do związkowców "Jedności".

W ostatnim czasie "Jedność" wysunęła m.in. żądania wyrównanie stawek płac do najwyższych obowiązujących w JSW czy wypłaty czternastek w całości. - Na to firma po prostu nie ma pieniędzy - czytamy w liście.

Zarząd JSW zarzuca związkowcom "Jedności", że podburzają górników i próbują manipulować załogą, przypominając jednocześnie porozumienie z września 2015, które zostało wypracowane przez zarząd i stronę społeczną. Mimo różnic udało się dojść do porozumienia, bez strajku.

- Prosimy nie wprowadzać opinii publicznej w błąd. Załoga JSW to odpowiedzialni pracownicy i zdają sobie sprawę z powagi sytuacji. Z Państwa oświadczeń wyłania się obraz górnika JSW, który tylko żąda bez względu na sytuację. To Państwo kreujecie negatywny obraz naszych pracowników - mówi zarząd JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
górnicy16.02.2016 21:17

W takim razie łomy w dłoń i na koń!!! Spółka zostanie zrównana z ziemią, szyby wysadzimy, dość tego!!!

stary pracownik14.02.2016 17:58

Kolejny związek cwaniaków myślą o sobie cały cyrk po to by nałapać członków , a za działanie na szkodę firmy PREZES po prostu niech ich zwolni , proponuje to od nich trzeba się po prostu wypisać kij zawsze ma dwa końce

Tech14.02.2016 9:25

Podobno mają zlikwidować odrabianie wojska?

Kolo13.02.2016 23:06

Podobno większość działaczy związkowych to same grubasy. Boja sie iść na badania , bo mogliby nie byc dopuszcxeni do pracy.

Gość12.02.2016 13:52

Rylek, osiem milionów złotych miesięcznie to niezłe wynagrodzenie. Przy okazji nie tyś to skrót od jakiego słowa?

górnik II12.02.2016 13:39

Ile to jest godny zarobek? Dla ludzi zarabiających 800 zł na rękę, 1500 to bardzo godne pieniądze. A dla zarabiających 5000 podwyżka o 700 złotych to jałmużna. Związkowcy to lesery i oszuści. Chcą dobrze żyć kosztem innych. Na kopalniach jest takich wielu. Niby pracują, ale niewiele robią, za to zarobki mają bardzo dobre. A za tym stoją układy i układziki. Nie da się ich przeskoczyć.

Do jednosci11.02.2016 21:59

Do Oscara K. Hej na Pniówku na I pietrze nie spłukuje sie woda w kiblu. Załóż spor zbiorowy z dyrekcją.

Pokaż wszystkie opinie (15)