Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°-1°
11 lutego 2016

JSW do "Jedności": Protestujemy przeciwko insynuacjom

JSW do "Jedności": Protestujemy przeciwko insynuacjom
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej napisał list otwarty do związku zawodowego "Jedność". W ostatnim czasie "Jedność" zarzucała JSW, że nie dba o los pracowników i zażądała wyrównania płac. JSW uważa to za prowokację i próbę manipulowania załogą.

- Psychozę strachu, o której Państwo piszecie, rozsiewa nie kto inny, ale właśnie ZZ Jedność. Piszą Państwo, że Pracownicy obawiają się o miejsca pracy. Tak, JSW nie jest wyjątkiem. Wszystkie spółki węglowe maja poważne problemy - piszę zarząd JSW do związkowców "Jedności".

W ostatnim czasie "Jedność" wysunęła m.in. żądania wyrównanie stawek płac do najwyższych obowiązujących w JSW czy wypłaty czternastek w całości. - Na to firma po prostu nie ma pieniędzy - czytamy w liście.

Zarząd JSW zarzuca związkowcom "Jedności", że podburzają górników i próbują manipulować załogą, przypominając jednocześnie porozumienie z września 2015, które zostało wypracowane przez zarząd i stronę społeczną. Mimo różnic udało się dojść do porozumienia, bez strajku.

- Prosimy nie wprowadzać opinii publicznej w błąd. Załoga JSW to odpowiedzialni pracownicy i zdają sobie sprawę z powagi sytuacji. Z Państwa oświadczeń wyłania się obraz górnika JSW, który tylko żąda bez względu na sytuację. To Państwo kreujecie negatywny obraz naszych pracowników - mówi zarząd JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring

Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią? Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
górnicy16.02.2016 21:17

W takim razie łomy w dłoń i na koń!!! Spółka zostanie zrównana z ziemią, szyby wysadzimy, dość tego!!!

stary pracownik14.02.2016 17:58

Kolejny związek cwaniaków myślą o sobie cały cyrk po to by nałapać członków , a za działanie na szkodę firmy PREZES po prostu niech ich zwolni , proponuje to od nich trzeba się po prostu wypisać kij zawsze ma dwa końce

Tech14.02.2016 9:25

Podobno mają zlikwidować odrabianie wojska?

Kolo13.02.2016 23:06

Podobno większość działaczy związkowych to same grubasy. Boja sie iść na badania , bo mogliby nie byc dopuszcxeni do pracy.

Gość12.02.2016 13:52

Rylek, osiem milionów złotych miesięcznie to niezłe wynagrodzenie. Przy okazji nie tyś to skrót od jakiego słowa?

górnik II12.02.2016 13:39

Ile to jest godny zarobek? Dla ludzi zarabiających 800 zł na rękę, 1500 to bardzo godne pieniądze. A dla zarabiających 5000 podwyżka o 700 złotych to jałmużna. Związkowcy to lesery i oszuści. Chcą dobrze żyć kosztem innych. Na kopalniach jest takich wielu. Niby pracują, ale niewiele robią, za to zarobki mają bardzo dobre. A za tym stoją układy i układziki. Nie da się ich przeskoczyć.

Do jednosci11.02.2016 21:59

Do Oscara K. Hej na Pniówku na I pietrze nie spłukuje sie woda w kiblu. Załóż spor zbiorowy z dyrekcją.

Pokaż wszystkie opinie (15)