Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
18 marca 2016

Targi Szkół za nami. Jaką szkołę wybiorą gimnazjaliści?

Targi Szkół za nami. Jaką szkołę wybiorą gimnazjaliści? Zobacz więcej zdjęć
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W czwartek, 17 marca w Zespole Szkół nr 1 w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się Jastrzębska Giełda Szkół. Gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się ofertą dziesięciu szkół ponad gimnazjalnych.

- Jastrzębska Giełda Szkół ma na celu przybliżenie oferty edukacyjnej placówek oświatowych naszego miasta. Każda ze szkół ponadgimnazjalnych będzie zachęcać do wyboru swojej szkoły. Giełda służy ułatwieniu młodzieży podjęcia istotnych życiowych wyborów dotyczących ich edukacji - mówi Patryk Mochnacz, dyrektor Zespołu Szkół nr 1.

Każda szkoła, która wzięła udział w targach przygotowała stoiska tematyczne. Można było znaleźć stoiska biologiczne, mechaniczne, fryzjerskie czy artystyczne. Gimnazjaliście mogli zapoznać się z ofertą szkół oraz profili klas.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prezydent wręczyła im czek na 3,5 tys. zł Prezydent wręczyła im czek na 3,5 tys. zł

Niemiecki relaksacyjnie w ZS nr 1 Niemiecki relaksacyjnie w ZS nr 1

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Spostrzegawczy18.03.2016 20:03

Zauważyłem p. Spałek. Czy ktoś wie, gdzie jest teraz jej mąż ?

nauczycielka gim.18.03.2016 15:39

Spójrzmy prawdzie w oczy- te wszystkie targi i inne cuda, łącznie z wszelakimi konkursami, to nic innego, jak reklama szkół, które je organizują.Termin też jest znaczący- uczniowie są w trakcie wybierania szkoły. Co na to WE? Podobno były założenia, żeby nie kumulować wszystkich imprez w jednym czasie. Dyrektorzy wypełniali kalendarz imprez i co? Kto to nadzoruje i dlaczego daje przyzwolenie? Mało tego, WE zachęca do udziału we wszystkich tych imprezach. Żenujące.

Ojciec18.03.2016 15:15

Zgadzam się z rodzicem gimbusa. Też jestem ojcem trzecioklasisty i krew mnie zalewa, jak ciągle słyszę, że znowu ida do jakieś szkoły w czasie lekcji. Im to pasuje, bo wolą wycieczki niż naukę. Ale nauczyciele powinni mieć więcej rozumu w głowie. Potem się skarżą, że mają za mało czasu na realizację podstawy programowej i dlatego wyniki egzaminów są słabe.

Ciekawy18.03.2016 11:42

Dlaczego akurat w ZS Nr 1 ?

rodzic gimbusa18.03.2016 10:17

I oczywiście wszystkie szkoły ponadgimnazjalne urządzają "giełdy", "targi" "miasteczka", drzwi otwarte" itp. A głównie chodzi o werbowanie do swojej szkoły. Oczywiście wszystkie szkoły "zapraszają" trzecioklasistów w godzinach nauki i wszystkie w marcu. Kiedy dzieciaki mają zrealizować program? Jak mają się przygotowywać do egzaminu, skoro w tygodniu ciągle mają "zaproszenia" do szkół ponadgimnazjalnych? W Wodzisławiu szkoły urządzają drzwi otwarte w soboty. Ale tam się nie muszą aż tak gimnastykować, aby zachęcić ucznia do wyboru szkoły, bo mają mniej szkół, ale dobrej jakości.