Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
1 kwietnia 2016

Miasto ma mieszkania dla osób potrzebujących nagłej pomocy

Miasto ma mieszkania dla osób potrzebujących nagłej pomocy
fot. UM Jastrzębie

Miasto oddało niedawno do użytku dwa mieszkania chronione, które przeznaczone będą dla osób, które będą potrzebowały nagłej pomocy. Mogą tam się znaleźć rodziny, które dotknie klęska żywiołowa lub np. przemoc domowa.

Mieszkania znajdują się na osiedlu 1000-lecia w Szerokiej. Oba mają 50m2 i są w pełni wyposażone w sprzęt gospodarstwa domowego, łóżka i akcesoria codziennego użytku.

- W sytuacji pożaru, jakiejś klęski, ale także przemocy domowej można osobom poszkodowanym udostępnić takie mieszkanie. Każde mieszkanie jest dla czterech osób - mówi dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, Teresa Jachimowska.

Mieszkania przygotowano dla osób, które zgłaszają się do Punktu Interwencji Kryzysowej, a które z różnych przyczyn nie mogą dalej przebywać w swoim mieszkaniu. Punkt Interwencji Kryzysowej mieści się w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w pokojach 27A, 27B i 27C. Czynny jest od poniedziałku do piątku od 7:30 do 20:00.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Ukradła mi jedzenie z lodówki" "Ukradła mi jedzenie z lodówki"

 Kobieta wzywała pomocy na osiedlu 1000-lecia Kobieta wzywała pomocy na osiedlu 1000-lecia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
paolo01.04.2016 11:14

brawo... w końcu ktoś o tym pomyślał... gdy mi spaliło się kiedyś mieszkanie...a była to zima nie było takiej opcji.. trza było kocami i dechami zakrywać spalone okna... nie życzę nikomu.. w końcu miasto pomyślało o czymś ważnym...

do Gość 8.25
Masz całkowitą rację

Gość01.04.2016 8:48

To może wreszcie Rudy zniknie z klatki schodowej? Śpi tam i baluje już kilkanaście miesięcy.

Gość01.04.2016 8:25

W przypadku przemocy domowej, oprawca powinien być usunięty z mieszkania i zamknięty, aby ofiary mogły w nim pozostać.