Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
13 czerwca 2016

Piesi też łamią przepisy. Wlepili 19 mandatów

Piesi też łamią przepisy. Wlepili 19 mandatów
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

W miniony piątek jastrzębska policja prowadziła akcję kontroli drogowej pieszych. Podczas kilku godzin trwania akcji policjanci wlepili 19 mandatów. Mundurowi interweniowali również wobec kierowców.

Działania trwały od godziny 9:00 do 17:00. Policjanci przyglądali się zachowaniu pieszych, a także zwracali uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych. Interweniowano wobec 21 pieszych, z czego 19 osób ukarany mandatami.

- Jeżeli chodzi natomiast o zachowanie zmotoryzowanych, to stróże prawa podjęli czynności wobec 5 kierowców. Ukarani zostali oni głównie za przejeżdżanie przez pasy w nieprawidłowy sposób - informuje policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Zwykły14.06.2016 11:36

Zwalniam z daleka gdy widzę pieszego szykującego się do przejścia. Ale zdarza mi się przejechać gdy dostrzegam pieszego w ostatniej chwili. Mam nadzieję, że policjanci są uczciwi i nie chodzi im tylko o wlepianie mandatów. Nie ma nic do pieszego, który przechodzi przez pustą ulicę w nie oznaczonym miejscu. Jak nadjadę, to się zatrzymuję i spokojnie poczekam aż przejdzie. Szczególnie gdy jest to osoba starsza lub mająca problem z chodzeniem. Jednak młodzi powinni zmienić o sobie zdanie. Nie są nieśmiertelni. Leczenie po potrąceniu nie jest przyjemne.

Gość14.06.2016 8:57

A kiedy pieszy będzie mógł przejść chodnikiem koło Góralskiej Chaty? Chronicie właścicieli?

Gość13.06.2016 12:41

Zaś wyciąganie forsy, bo pieszy ma się jak po sznureczku poruszać, bo nogi wygrał na loterii i nawet jak jest pusta ulica to nie może przejść poza pasami...