Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
1 sierpnia 2016

Na terenie Jas-Mosu powstanie duży zakład logistyczny?

Na terenie Jas-Mosu powstanie duży zakład logistyczny?Tak mogłoby wyglądać centrum logistyczne w Jastrzębiu-Zdroju
fot. studio-projekt.pl

Jastrzębska Spółka Kolejowa (JSK) chce na terenach kopalni Jas-Mos stworzyć centrum logistyczne. Miały tam powstać duże hale magazynowe i platformy przeładunkowe, a także posterunek celny.

Centrum logistyczne miałoby się znaleźć na terenie kopalnie Jas-Mos, która powoli wygaszać będzie swoją działalność. JSK oraz JSW toczą rozmowy mające na celu przekazanie terenów, które nie będą wykorzystywane w celach wydobywczych lub przetwórczych, w ręce JSK. JSK posiada tam już swoją infrastrukturę na 13 ha. Bliskość obwodnicy miasta i łatwy dojazd do autostrady ma ułatwić funkcjonowanie centrum logistycznego.

Na terenie centrum logistycznego mają się znaleźć m.in. nowoczesne powierzchnie magazynowe, platformy przeładunkowe, obiekty biurowe, posterunek celny, stacja paliw czy punkt naprawy samochodów. Obszar działania to głównie południowe część województwa śląskiego.

- Ze względu na przygraniczne położenie, przedmiotowe „Centrum Logistyczne Gorzyczki-Wierzniowice” predestynowane będzie również do obsługi wymiany towarowej z północno-wschodnią częścią Republiki Czeskiej w regionie miast: Ostrawa, Karvina i Bohumin - mówi Beata Grabowska-Bujna, dyrektor JSK.

- Rozwój miasta zależy od wielu osób i różnorodnych działań. Analiza aktualnej sytuacji z JSW i JSK pozwoli miastu rozwijać się i tworzyć drugą gałąź gospodarki poza górnictwem. Tu ogromną rolę odgrywają przedsiębiorcy - mówi prezydent miasta, Anna Hetman.

Czy plany się ziszczą? Tego jeszcze nie wiadomo. Na razie trwają jeszcze przygotowania koncepcyjne.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
hejk07.08.2016 19:50

PS To swoją drogą ciekawe, że uruchamia się Strefę Specjalną licząc na duże fabryki, a potem likwiduje się linię kolejową obok - a gdzie powstają n.p. fabryki samochodów? Przy liniach kolejowych.
Co do tej spółki kolejowej, to po prostu, że im obroty spadną po likwidacji kopalni i marzą o jakimś centrum logistycznym, które oczywiście nigdy nie powstanie.

hejk07.08.2016 15:16

na Jas-Mos, ruch Jastrzębie, tory są, ale na Moszczenicę, a to tam ma być to niby centrum, nie ma już, zdemontowano kilka lat temu z wiaduktami włącznie, a szkoda, bo one łączyły się z dawną linią pasażerską do Zebrzydowic, a z Zebrzydowic mamy już trasę Warszawa-Praga-Wiedeń. PS nie pisałem tych wcześniejszych postów, żeby nie było.

UWAGA !06.08.2016 13:20

Jedna i ta sama osoba pod różnymi nickami pisze te same bzdury. Powiem ci niedokształciuchu, pod kilkoma nickami, że tory na jas-mos są. A jak myślisz, czym obecnie jest wożony węgiel z jas-mosu? pewnie taksówkami ,hehe. Skąd się tacy burzyciele biorą?

jas06.08.2016 12:52

wagony na tiry !

Gość04.08.2016 14:29

Zdziwiony, będą podwieszać kontenery do dronów.

Gość04.08.2016 8:11

Czy pomysłodawcy zauważyli, że nie mamy odpowiednich dróg i linii kolejowej? Co prawda niedaleko jest autostrada, ale dojazd do niej Tirami, to koszmar. Gdybym miał tworzyć takie centrum, to raczej wybrałbym tereny pomiędzy Żorami, a Pawłowicami. Jest linia kolejowa i droga krajowa 81.

Zdziwiony. 03.08.2016 19:14

Bez torów? Czy wagony z towarem będzie się dowozić?

Pokaż wszystkie opinie (24)