Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
EkoOkna
15 listopada 2016

Z ogrzewalni korzysta coraz większa liczba bezdomnych

Z ogrzewalni korzysta coraz większa liczba bezdomnych
fot. UM Jastrzębie

Chociaż jastrzębska ogrzewalnia dla bezdomnych jest czynna dopiero od dwóch tygodni, to cieszy się dużym zainteresowaniem. Dotychczas skorzystało z niej 37 osób. 

Ogrzewalnia, która znajduje się przy ul. Północnej daje schronienie nie tylko przed mrozami, ale można w niej również zaparzyć herbatę czy wziąć prysznic. Coraz więcej osób bezdomnych korzysta z tego miejsca. Jak podaje straż miejska, tylko w dniu 13 listopada noc zdecydowało się tam spędzić 9 osób. Mają oni zapewniony nie tylko dach nad głową, mogą liczyć na pomoc stale obecnego tam strażnika miejskiego.

- Mundurowy oprócz zapewnienia ładu i porządku, podejmuje natychmiastowe działania w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych zdarzeń. Przykładem może być atak padaczki, jak to miało miejsce 11 listopada u jednego z przebywających tam mężczyzn. Strażnik udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwał na miejsce zespół ratownictwa medycznego – informuje Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Ogrzewania przeżywa oblężenie. Podziemia też  Ogrzewania przeżywa oblężenie. Podziemia też

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
ja17.11.2016 15:54

Nie życz drugiemu co tobie nie miłe :)
Jakby mnie spotkała taka sytuacja to bym poszła do ogrzewalni a nie siedziała w podziemiach :)

Milego dnia

Aldona i Bernard15.11.2016 20:46

Dokładnie , są nieszkodliwi , sama jednemu o imieniu Grzegorz który stracił rodzine po tym jak sprzedał VW golfa 3 , czasami pomagam donosząc jedzenie a i dobre słowo powiem ,on w zamian robi mi wyśmienitą patelnie !

może i Ciebie spotka taka sytuacja w życiu że sam będziesz szukał ciepłego pomieszczenia w którym napijesz się ciepłej herbaty

Mirek15.11.2016 18:02

Gadasz bzdury, że się boisz. Są nieszkodliwi.

ja15.11.2016 15:12

Zgadzam sie z komentarzem od Ja, siedzi tam całe stadko bezdomnych i zasmradza przejscie. Człowiek po 22 boi sie tamtedy przejsc!

Ja15.11.2016 10:47

Aha,większość bezdomnych woli jednak przejście podziemne w samym centrum!