Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
15 listopada 2016

Z ogrzewalni korzysta coraz większa liczba bezdomnych

Z ogrzewalni korzysta coraz większa liczba bezdomnych
fot. UM Jastrzębie

Chociaż jastrzębska ogrzewalnia dla bezdomnych jest czynna dopiero od dwóch tygodni, to cieszy się dużym zainteresowaniem. Dotychczas skorzystało z niej 37 osób. 

Ogrzewalnia, która znajduje się przy ul. Północnej daje schronienie nie tylko przed mrozami, ale można w niej również zaparzyć herbatę czy wziąć prysznic. Coraz więcej osób bezdomnych korzysta z tego miejsca. Jak podaje straż miejska, tylko w dniu 13 listopada noc zdecydowało się tam spędzić 9 osób. Mają oni zapewniony nie tylko dach nad głową, mogą liczyć na pomoc stale obecnego tam strażnika miejskiego.

- Mundurowy oprócz zapewnienia ładu i porządku, podejmuje natychmiastowe działania w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych zdarzeń. Przykładem może być atak padaczki, jak to miało miejsce 11 listopada u jednego z przebywających tam mężczyzn. Strażnik udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwał na miejsce zespół ratownictwa medycznego – informuje Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Otwarto ogrzewalnię, a bezdomni śpią na klatkach i ulicach Otwarto ogrzewalnię, a bezdomni śpią na klatkach i ulicach

Ogrzewalnia dla bezdomnych rusza 1 listopada Ogrzewalnia dla bezdomnych rusza 1 listopada

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
ja17.11.2016 15:54

Nie życz drugiemu co tobie nie miłe :)
Jakby mnie spotkała taka sytuacja to bym poszła do ogrzewalni a nie siedziała w podziemiach :)

Milego dnia

Aldona i Bernard15.11.2016 20:46

Dokładnie , są nieszkodliwi , sama jednemu o imieniu Grzegorz który stracił rodzine po tym jak sprzedał VW golfa 3 , czasami pomagam donosząc jedzenie a i dobre słowo powiem ,on w zamian robi mi wyśmienitą patelnie !

może i Ciebie spotka taka sytuacja w życiu że sam będziesz szukał ciepłego pomieszczenia w którym napijesz się ciepłej herbaty

Mirek15.11.2016 18:02

Gadasz bzdury, że się boisz. Są nieszkodliwi.

ja15.11.2016 15:12

Zgadzam sie z komentarzem od Ja, siedzi tam całe stadko bezdomnych i zasmradza przejscie. Człowiek po 22 boi sie tamtedy przejsc!

Ja15.11.2016 10:47

Aha,większość bezdomnych woli jednak przejście podziemne w samym centrum!