Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
18 listopada 2016

W Jastrzębiu uczą się przyszli policjanci

  • W Jastrzębiu uczą się przyszli policjanci
  • W Jastrzębiu uczą się przyszli policjanci
  • W Jastrzębiu uczą się przyszli policjanci
  • W Jastrzębiu uczą się przyszli policjanci
Więcej zdjęć:

Nowo przyjęci uczniowie klasy mundurowych Zespołu Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Jastrzębiu-Zdroju złożyli, 16 listopada, ślubowanie. Zobowiązali się przestrzegać prawa i przeciwstawiać się przejawom agresji i nietolerancji. 

- Klasy mundurowe na dobre zadomowiły się w naszej szkole. Chętnie uczy się w nich nie tylko jastrzębska młodzież, ale i pochodząca z okolicznych miejscowości. Uczniowie tych klas mają postawione przed sobą wysokie wymagania. Realizują program liceum ogólnokształcącego, a także mają dodatkowe zajęcia związane z tematyką służb mundurowych. Oczekujemy od was postawy godnej ucznia naszej szkoły, abyście mogli być wzorem dla pozostałych uczniów – mówiła podczas zaprzysiężenia dyrektor Wioleta Brzykcy.

Podczas uroczystości uczniowie drugich i trzecich klas wykonali pokaz musztr oraz technik samoobrony, jakie są stosowane przez polską policję. Wśród młodzieży nie zabrakło dziewcząt.

- Widzę w waszych szeregach dużą liczbę dziewcząt. To dowód na to, jak zmienia się świat. Obecnie również dziewczęta wykonują odpowiedzialne zawody i nie boją się odgrywać coraz większej roli w społeczeństwie – mówiła, obecna podczas uroczystości prezydenta Anna Hetman.

Natomiast Komendant Miejski Policji w Jastrzębiu-Zdroju młodszy inspektor Krzysztof Herzyk życzył uczniom sukcesów w nauce oraz wyraził nadzieję, że wśród kadetów znajdą się osoby, które zasilą w przyszłości szeregi policji.

Nauczycielami w klasach mundurowych są byli i obecni funkcjonariusze policji, którzy nie tylko uczą wiedzy teoretycznej i samoobrony, ale też przekazują młodzieży pasję, jaką sami mieli wykonując ten zawód.

- Młodzież chętnie uczy się, poznaje nowe rzeczy. Widać wśród niej postawy obywatelskie, chęć niesienia pomocy innym, a także szacunek do prawa. Nawet, jeśli ci młodzi ludzie nie zasilą w przyszłości policyjnych szeregów, to wiele wyniosą z lat szkolnej nauki – mówił Jarosław Potępa, nauczyciel klas mundurowych w ZS nr 3.

Podczas uroczystości na sali gimnastycznej szkoły zabrzmiały pieśni patriotyczne. Uczennice wykonały utwór pt. „Rozkwitały pąki białych róż” oraz „Piechota”.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dziewczyny z Jastrzębia najlepiej wymusztrowane Dziewczyny z Jastrzębia najlepiej wymusztrowane

ZS nr 3 ma nową kawiarenkę. "Pięknie!" ZS nr 3 ma nową kawiarenkę. "Pięknie!"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
viktor.18.11.2016 19:59

Ciekawy artykuł ,ciekawy pomysł na pracę z młodzieżą. ZS 3 tak trzymać

Prawo żądny18.11.2016 19:51

Byle nie służyli Prawu i Sprawiedliwości, bo to akurat jest bezprawie !