Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
23 listopada 2016

Pędził przez miasto mając na liczniku 109 km/h

Pędził przez miasto mając na liczniku 109 km/h
fot. KMP Jastrzębie

Mundurowi zatrzymali kierowcę, który jadąc ulicą Świerczewskiego miał na liczniku 109 km/h, na dodatek wyprzedzał w miejscu niedozwolonym. Straci prawo jazdy. 

Podczas jednego z patroli uwagę policjantów zwrócił samochód, który jechał z nadmierną prędkością. W trakcie kontroli okazało się, że nie jest to jedyne przewinienie zatrzymanego.

 - Mężczyzna wyprzedzał inny samochód na podwójnej linii ciągłej. Jastrzębianin został ukarany 600-złotowym mandatem karnym oraz 15 punktami karnymi. Wkrótce też starosta wyda decyzję, na mocy której 19-latek pożegna się z prawem jazdy na 3 miesiące - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi przypominają, że Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie, na mocy którego zatrzymywanie prawa jazdy za przekroczenie prędkości zostało uznane za zgodne z konstytucją.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Do Sędzia pokoju 23.11.2016 13:53

Tak powinno być. Zwłaszcza, że był to 19 latek. Mandat zapłacą rodzice a nie on. Ponad to powinien codziennie przez 3 miesiące zamiatać główne ulice miasta, żeby mieć czas na dostrzeżenie jakie zagrożenie wprowadził. Ten głupek powinien być potraktowany jak ktoś wędrujący przez miasto wymachując maczetą .

Gość23.11.2016 13:48

BMW?

dian23.11.2016 9:43

Prosimy jeszcze o częstsze kontrole na ul. Libowiec, bo tam samochody z rejestracjami SCI, SPS urządzili sobie tor wyścigowy! Dużo domów tam powstało, dzieci chodzą do szkoły po ulicy, bo chodników ani pobocza nie ma, a kierowcy SCI i SPS dalej prują ponad "setką".

Sędzia pokoju23.11.2016 9:13

Powinien stracić prawko przynajmniej na 5 lat miałby czas, aby zapoznać się z komunikacją w naszym pięknym mającym wielkie perspektywy i ciągle rozwijającym się mieście.