Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
28 listopada 2016

Na "Krupińskim" zacznie działać centrum zakupowe

Na  "Krupińskim" zacznie działać centrum zakupowe
fot. JSW

O tym, że los kopalni „Krupiński” jest przesądzony mówi prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Tomasz Gawlik. Co jednak z majątkiem kopalni? Co z infrastrukturą? Jeszcze do niedawna słychać było głosy, że ma z niej korzystać jedna z prywatnych spółek górniczych. 

Majątek kopalni zostanie przekazany innym zakładom JSW. Co do korzystania z infrastruktury „Krupińskiego” przez firmę Silesian Coal to umowa o współpracy z tym podmiotem została zerwana już w maju 2015 roku.

- Na terenie kopalni „Krupiński” zostanie otwarte centrum zakupowe Grupy Kapitałowej JSW. Nie ma mowy, aby ktoś mógł tam działać – powiedział prezes JSW Tomasz Gawlik.

Specjalna Komisja Powołana przez Wojewódzką Radę Dialogu Społecznego w Katowicach analizuje sytuację kopalni „Krupiński”. 29 listopada Rada Nadzorcza JSW ma podjąć decyzję o przekazaniu tej kopalni do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, co oznacza jej likwidację. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
rudolfczerwononosy28.11.2016 10:00

Nikt z pracowników niema zamiaru strajkować z tego powodu że kopalnia jest nie zmodernizowana bo zawsze sie ją zamykało, brakuje sprzetu a przede wszystkim ludzi, prace która wykonuje sie na innej kopalni robi 3 pracowników na krupińskim 1, także jeśli ktoś ma wykonywać tą samą prace na innej kopalni JSW bezpieczniej to nie widze przeszkód.

Sztygar28.11.2016 9:19

Podstępny zamiar jest realizowany. Tylko, czy ludzie z rządu zdają sobie sprawę jakie będą skutki zniszczenia kopalń?

Gość28.11.2016 8:45

Prezydent i rząd wspierają Was górników i w dobrej wierze przekazują kopalnie do SRK.Zaznaczam że rząd jest Wasz i Przewodniczącego Dudy i dlatego musicie z tym się pogodzić bo okazji do strajku pod JSW nie będzie,Pozdrowienia dla Zagórowskiego !