Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
29 listopada 2016

Nie podjęto decyzji w sprawie "Krupińskiego"

Nie podjęto decyzji w sprawie "Krupińskiego"
jSW S.A.

We wtorek, Walne Zgromadzenie Jastrzębskiej Spółki Węglowej miało podjąć decyzję w sprawie nieodpłatnego przekazania kopalni „Krupiński” do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Jednak nadal nie wiadomo, jak potoczą się losy tej kopalni. 

Prezes JSW Tomasz Gawlik wielokrotnie podkreślał, że przekazanie „Krupińskiego” do Spółki Restrukturyzacji Kopalń pomoże „Jastrzębskiej” odzyskać stabilizację finansową, ponieważ utrzymanie tego zakładu w strukturach JSW generuje zbyt wielkie koszty, a sama kopalnia nie rokuje osiągnięcia rentowności.

Tymczasem, we wtorek podczas posiedzenia Rady Nadzorczej JSW nie zdecydowano, jakie będą losy tej kopalni. Na wniosek Pawła Skopińskiego, przewodniczącego Walnego Zgromadzenia, odroczono posiedzenie w tej sprawie do czwartku. Tłumaczono, że pojawiły się nowe okoliczności związane z oceną kondycji finansowej JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!