Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
30 listopada 2016

Niszczyli wiatę przystankową i zaśmiecali miasto

Niszczyli wiatę przystankową i zaśmiecali miasto
fot. Straż Miejska Jastrzębie

Jeden z mieszkańców Jastrzębia demolował wiatę przystankową. Natomiast mieszkaniec powiatu cieszyńskiego wyrzucał gruz w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Obydwu ujęła Straż Miejska, która dzięki kamerom monitoringu mogła zauważyć wykroczenia i w porę zareagować. 

W środę, 30 listopada, 20 minut po północy, operator zauważył w kamerze monitoringu miejskiego dwóch mężczyzn, którzy spacerowali środkiem jezdni na ul. Małopolskiej. Obserwacja dość szybko przyniosła rezultaty. Już po chwili postanowili  zdemolować wiatę przystankową oraz rozkład jazdy.

 - Pomimo chęci i widocznego zaangażowania dwóm fanom sztuk walki, będącym jak się okazało pod wpływem alkoholu, nie udało się pokonać (czytaj: zniszczyć) mienia, również dzięki szybkiej reakcji strażników miejskich, którzy już po chwili prowadzili na miejscu czynności służbowe. Tym razem skończyło się na mandacie karnym w maksymalnej wysokości, czyli 500 zł - informuje Straż Miejska.

Natomiast we wtorek, 29 listopada, mieszkaniec powiatu cieszyńskiego próbował pozbyć się gruzu, który przewoził samochodem dostawczym, wsypując go na tereny zielone przy ul. Zdrojowej.

- Na miejsce zdarzenia natychmiast udał się patrol Straży Miejskiej, dzięki czemu na gorącym uczynku udało się złapać sprawcę wykroczenia, kończącego właśnie wyrzucanie gruzu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym -  informuje Straż Miejska. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Zegar z kukułką dla policjantów zamiast samobójstwa Zegar z kukułką dla policjantów zamiast samobójstwa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
ławnik30.11.2016 11:37

A dlaczego pier..lony cesarok z powiatu SCI nie zaśmieca swojej wioski, tylko przywozi śmieci do Jastrzebia? Takiemu chamowi ze wsi to bym dał 50.000 zł kary.

Gość30.11.2016 10:02

Wiadomo, że śmieci, w tym gruz, przywozi się do kontenerów pod blokami.

Oleg 30.11.2016 9:24

za kraty z nimi