Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
9 grudnia 2016

Górnicy występują ze związków zawodowych?

Górnicy występują ze związków zawodowych?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Ostatnie zamieszanie wokół wypłacenia nagrody barbórkowej spowodowało odpływ górników ze związków zawodowych.Tak przynajmniej uważa część działaczy. Ludzie są niezadowoleni ze sposobu, w jaki są reprezentowani przez organizacje związkowe. 

- Ludzie są zbulwersowani tym, że główne związki zawodowe, które negocjują z Zarządem Jastrzębskiej Spółki Węglowej najważniejsze sprawy zawiodły ich oczekiwania. Czarę goryczy przelał sposób wyliczenia barbórki tylko za tak zwane czarne dni. Niektórzy członkowie związków zawodowych postanowili opuścić ich szeregi – powiedział pragnący zachować anonimowość jeden z działaczy.

Aby wypisać się ze związków zawodowych trzeba taką wolę zgłosić danej organizacji związkowej. Część górników udaje się do służb obliczających wynagrodzenie i oświadcza, że nie życzy sobie dalszego płacenia składek związkowych. Jednak to nie wystarcza. Działacze związkowi na jednej z kopalń zwrócili się do dyrektora  z postulatem, aby zaprzestano potrącać składki na cele związkowe dopiero po formalnym wystąpieniu z organizacji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Śląsk symbolem smogu - zamknąć kopalnie" "Śląsk symbolem smogu - zamknąć kopalnie"

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (49)
górnik15.12.2016 23:04

Ile Spółka by miała ZYSKU jakby Związkom nie płaciła by wypłaty???

TPW12.12.2016 17:04

Brawo Edek! A do niezabudowanej wnęki wejdą jak Sztygar po klepie po ramieniu i powie Jozek tys je mój chlop

edek11.12.2016 20:39

a górnicy to najciemniesza grupa zawodowa, za czajnik bezprzewodowy o wartości 60zł, zapisują się do kolejnych związków, i płaca na tych darmozjadów po kilkaset zł miesięcznie

kiedys górnik11.12.2016 14:14

Wszystkie związki to oszołomy co bierą pieniądze za nic potrzeba dwóch związków prężnych którzy działają a nie ponad 10 związków co tylko patrzą za swoim interesem czyli : wczasy ,wycieczki ,imprezy związkowe ,grzybobrania -żeby tylko pić i nic więcej a górnika mają głęboko w d...e.

Kork11.12.2016 13:45

Związki wyprowadzić poza kopalnie, niech się ze składek utrzymują a nie na pensjach Spółki. Mają się zając sprawami pracowniczymi a nie polityką. PiS steruje związkami i nie protestują jak likwidują Krupińskiego i inne kopalnie. Przed wyborami krzyczeli ze PiS obroni górników i kopalnie i co? jechali po PO że chce likwidowac kopalnie a związki wtedy grzmiały. Gdzie są teraz?

makler11.12.2016 6:56

TPW ty się dobrze czujesz , z tymi akcjami to dobry żart dla gimbazy.

TPW11.12.2016 0:48

Chłopaki macie fora, portale społecznościowe! Skrzyknąc się, zabrać wszystkich którzy posiadają jeszcze akcje
JSW niech wszyscy zapiszą prawo do zarządzania papierami jednej osobie, może uzbieramy tego na tyle by walne blokować? Nie wszystko stracone. Kiedyś górników szanowano teraz władza nawet z Was kpi i nie traktuje was powaznie! Roman z kolegami zabrał godność wam i waszym rodzina! Wypisujcie się niech wrócą do was do pracy na oddziały. Nie dajcie się skłócić! Siła w kupie!

Pokaż wszystkie opinie (49)