Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
14 grudnia 2016

Wykonano I etap remontu ulicy Mazowieckiej

Wykonano I etap remontu ulicy Mazowieckiej
fot. UM Jastrzębie / Maciej Gucik

Zakończył się remont odwodnienia ulicy Mazowieckiej. Oficjalne odebranie inwestycji nastąpi w poniedziałek, 19 grudnia. 

Jak podaje jastrzębski magistrat, prace budowlane objęły: wykopy, roboty ziemne, demontaż istniejącego kolektora kanalizacji deszczowej wraz ze studniami i przykanalikami, wymianę starej kanalizacji na nową kanalizację deszczową, wymianę starych studni na nowe studnie rewizyjne z kręgów żelbetowych, wymianę starych przykanalików na nowe przykanaliki do studzienek ściekowych ulicznych, zasypanie wykopów z zagęszczeniem.

- Odbiorowi będą podlegać tylko roboty kanalizacyjne. Roboty drogowe będą kontynuowane od wiosny 2017 roku. Przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy dostosować prędkość do ograniczeń. Koszt prac wyniósł około 600 tys. zł - informuje Urząd Miasta. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rusza remont wiaduktu. Objazdy Rusza remont wiaduktu. Objazdy

Trwa przebudowa za 1,2 mln zł Trwa przebudowa za 1,2 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
KOD-owiec22.12.2016 13:46

Nie mam kumpli w SB bo jestem studentem i nie ten rocznik. Ale, leży mi na sercu demokracja i będę się na jej temat wypowiadał bo mam do tego prawo. To jest moja przyszłość i nie jest mi obojętna.

rolers20.12.2016 6:55

@KOD-owiec,
chodzi o Twoich funfli z SB? Odkoduj się Panie.

Gość19.12.2016 9:45

Nie lubię pisu, ale wystarczyło rozpocząć remont wcześniej np. w miesiącach letnich, a nie trzeba byłoby przez kilka miesięcy jeździć po rozkopanej drodze, bez położonej nawierzchni.

KOD-owiec18.12.2016 14:12

Odszukaj plany Janeckiego i ich realizacje. Była wówczas koalicja WS-PiS. Wasze inwestycje ślimaczyły się miesiącami żeby w efekcie zobaczyć że zostały spaprane. Powinniśmy dziękować opatrzności że prezydentem została Anna Hetman. Pokazuje nam wszystkim jaki powinien być Prezydent Miasta. Mam nadzieję że w mieście dojdą do głosu prawdziwi samorządowcy że nastąpi konsolidacja klubów chcących dobra naszego miasta. Głos z 9:44 jest złym konfrontacyjnym wpisem człowieka z przetrąconym kręgosłupem moralnym przez partię małego dyktatora.

Obiektyw18.12.2016 9:44

Platfusy i inne zaslepione hetmanowe wazeliny. Nie kazdy kto nie lubi jezdzic po rozkopanej drodze to pisior.
Mam juz dosc sluchania co pol roku planow, ja chce sprawozdan z poprzednich prezentacji i obietnic.

do gość 8:42 i 8:4717.12.2016 13:56

jak wy możecie w ogóle porównywać Polskę do Szwajcarii czy Japonii ? od lat wiadomo, że jesteśmy sto lat za nimi

Nie lubię pisu17.12.2016 9:25

Widać że jesteś światowym człowiekiem jednak sprawa dotyczy naszego miasta. Mazowiecka jest wpleciona w całą pajęczą sieć kanalizacji deszczowej miasta. Zlikwidowanie jednego elementu spowoduje podtopienia w innych częściach i grozi jego zablokowaniem. Był czas zaniedbań w mieście gdy ogromne nakłady szły na wsie (nasze sołectwa) i ten program realizował Janecki, Piksa zapominając o potrzebach miasta. Dzisiaj Anna Hetman próbuje nadgonić te zaniechania. Cieszyńska, Mazowiecka to początek długiej listy dokonań w ramach posiadanych środków finansowych. Koniec 2016 i początek 2017 gwarantuje realizację kompleksowego załatwienia tego newralgicznego dla mieszkańców problemu. Gdzieś w perspektywie należy dostrzegać kontynuację modernizacji Podhalańskiej żeby sprawnie udrożnić tą część ruchu drogowego miasta. Czy Pisiory potrafią to dostrzec? Wątpię?

Pokaż wszystkie opinie (30)