Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
14 grudnia 2016

Wykonano I etap remontu ulicy Mazowieckiej

Wykonano I etap remontu ulicy Mazowieckiej
fot. UM Jastrzębie / Maciej Gucik

Zakończył się remont odwodnienia ulicy Mazowieckiej. Oficjalne odebranie inwestycji nastąpi w poniedziałek, 19 grudnia. 

Jak podaje jastrzębski magistrat, prace budowlane objęły: wykopy, roboty ziemne, demontaż istniejącego kolektora kanalizacji deszczowej wraz ze studniami i przykanalikami, wymianę starej kanalizacji na nową kanalizację deszczową, wymianę starych studni na nowe studnie rewizyjne z kręgów żelbetowych, wymianę starych przykanalików na nowe przykanaliki do studzienek ściekowych ulicznych, zasypanie wykopów z zagęszczeniem.

- Odbiorowi będą podlegać tylko roboty kanalizacyjne. Roboty drogowe będą kontynuowane od wiosny 2017 roku. Przepraszamy za utrudnienia w ruchu i prosimy dostosować prędkość do ograniczeń. Koszt prac wyniósł około 600 tys. zł - informuje Urząd Miasta. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rozbudowa ZS nr 9 rozpoczęta. Kosztuje 1,6 mln zł Rozbudowa ZS nr 9 rozpoczęta. Kosztuje 1,6 mln zł

Trwa budowa chodnika przy ul. Cieszyńskiej Trwa budowa chodnika przy ul. Cieszyńskiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
KOD-owiec22.12.2016 13:46

Nie mam kumpli w SB bo jestem studentem i nie ten rocznik. Ale, leży mi na sercu demokracja i będę się na jej temat wypowiadał bo mam do tego prawo. To jest moja przyszłość i nie jest mi obojętna.

rolers20.12.2016 6:55

@KOD-owiec,
chodzi o Twoich funfli z SB? Odkoduj się Panie.

Gość19.12.2016 9:45

Nie lubię pisu, ale wystarczyło rozpocząć remont wcześniej np. w miesiącach letnich, a nie trzeba byłoby przez kilka miesięcy jeździć po rozkopanej drodze, bez położonej nawierzchni.

KOD-owiec18.12.2016 14:12

Odszukaj plany Janeckiego i ich realizacje. Była wówczas koalicja WS-PiS. Wasze inwestycje ślimaczyły się miesiącami żeby w efekcie zobaczyć że zostały spaprane. Powinniśmy dziękować opatrzności że prezydentem została Anna Hetman. Pokazuje nam wszystkim jaki powinien być Prezydent Miasta. Mam nadzieję że w mieście dojdą do głosu prawdziwi samorządowcy że nastąpi konsolidacja klubów chcących dobra naszego miasta. Głos z 9:44 jest złym konfrontacyjnym wpisem człowieka z przetrąconym kręgosłupem moralnym przez partię małego dyktatora.

Obiektyw18.12.2016 9:44

Platfusy i inne zaslepione hetmanowe wazeliny. Nie kazdy kto nie lubi jezdzic po rozkopanej drodze to pisior.
Mam juz dosc sluchania co pol roku planow, ja chce sprawozdan z poprzednich prezentacji i obietnic.

do gość 8:42 i 8:4717.12.2016 13:56

jak wy możecie w ogóle porównywać Polskę do Szwajcarii czy Japonii ? od lat wiadomo, że jesteśmy sto lat za nimi

Nie lubię pisu17.12.2016 9:25

Widać że jesteś światowym człowiekiem jednak sprawa dotyczy naszego miasta. Mazowiecka jest wpleciona w całą pajęczą sieć kanalizacji deszczowej miasta. Zlikwidowanie jednego elementu spowoduje podtopienia w innych częściach i grozi jego zablokowaniem. Był czas zaniedbań w mieście gdy ogromne nakłady szły na wsie (nasze sołectwa) i ten program realizował Janecki, Piksa zapominając o potrzebach miasta. Dzisiaj Anna Hetman próbuje nadgonić te zaniechania. Cieszyńska, Mazowiecka to początek długiej listy dokonań w ramach posiadanych środków finansowych. Koniec 2016 i początek 2017 gwarantuje realizację kompleksowego załatwienia tego newralgicznego dla mieszkańców problemu. Gdzieś w perspektywie należy dostrzegać kontynuację modernizacji Podhalańskiej żeby sprawnie udrożnić tą część ruchu drogowego miasta. Czy Pisiory potrafią to dostrzec? Wątpię?

Pokaż wszystkie opinie (30)