Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
4 stycznia 2017

Tadeusz Sławik powołany do Rady Nadzorczej JSK

Tadeusz Sławik powołany do Rady Nadzorczej JSK
fot. pixabay

Tadeusz Sławik został członkiem Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Kolejowej. Decyzja w tej sprawie zapadła pod koniec ubiegłego roku. Nie podano jej uzasadnienia. 

Decyzję o powołaniu Tadeusza Sławika w skład Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Kolejowej podjęło w dniu 29 listopada 2016 roku Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników, czyli de facto Jastrzębska Spółka Węglowa, do której należy JSK. Kadencja członka Rady Nadzorczej trwa 3 lata, jednak w każdej chwili może on być odwołany z zajmowanej funkcji.

Tadeusz Sławik jest wieloletnim samorządowcem, przewodniczącym Komisji Polityki Gospodarczej i Bezrobocia Rady Miasta, członkiem Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość, ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Głównym przedmiotem działalności Jastrzębskiej Spółki Kolejowej jest zarządzanie liniami kolejowymi. Obszar zarządzany obejmuje tory stacyjne kopalń: Borynia, Budryk, Jas-Mos, Zofiówka, Pniówek i Krupiński wraz z przyległymi torami szlakowymi oraz stację zdawczo-odbiorczą Pawłowice Górnicze.  Całkowita długość torów (stacyjnych i szlakowych) pod zarządem Jastrzębskiej Spółki Kolejowej Sp. z o.o.: wynosi około 167 km.

Spółka prowadzi działalność w zakresie udostępnienia linii kolejowych w oparciu o zatwierdzony przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego cennik usług korzystania z wyżej wymienionych linii będących własnością, Jastrzębskiej Spółki Kolejowej Sp. z o.o., utrzymania budowli i urządzeń infrastruktury kolejowej, budowy i remontów układów torowych oraz obiektów kolejowych, wykonywania usług projektowych i ekspertyz, usuwania skutków szkód górniczych, prowadzenia działalności szkoleniowej, promocyjnej i innowacyjnej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Posłowie PiS będą mieli gości Posłowie PiS będą mieli gości

Będą kontrole składowisk odpadów w mieście? Będą kontrole składowisk odpadów w mieście?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
Góral17.01.2017 12:12

Polska umarła
Umarły podwaliny demokracji, umarło jej dobre imię, umarł szacunek, jakim nas darzono. Umarł szacunek Polaków do samych siebie. Nie umarło jej miejsce w moim sercu, bo ten kraj jest czymś więcej niż tylko żądną zemsty, nienawistną władzą. Ale jakie to ma znaczenie, skoro myślę już tylko o tym, jak stąd uciec?
Tylko dokąd?

Derek05.01.2017 18:47

Pan Paweł już nie ma 7000 tylko ćwiartkę z tego. Asystentka tez tyle nie wyciąga. Pogrzeb w mediach do jontek tam były podawane kwoty.

Gość05.01.2017 10:35

Do jastrzebskich misewiczów zaliczyć nalezy jeszcze Janusza Budę. Jeszcze jako górnik dołowy, szef SLD, która wtedy rządziła z PO w sejmiku województwa, zasiadał w radzie nadzorczej spółki Station Śląski. Dieta coś koło 7 tys. Poszperjcie w oświadczeniach majątkowych.

do jontek04.01.2017 22:56

#jastrzebscy.misiewicze Pytasz i masz. Doradca Prezydenta Paweł S. 7000 zł. Jego żona Anna S. - asystentka Prezydenta Miasta 5000 zł. Obydwoje bez poważnego doświadczenia zawodowgo Przyjaciel rodziny Prezydenta - prezydencki szofer . Chcesz dalej?

Gość04.01.2017 22:15

Kumoterstwo i kolesiostwo nic więcej...

ale jaja 04.01.2017 21:55

Sklepikarz w zarządzie powaznej firmy, ale jaja. Żeby tylko na łopatki jej nie rozłożył

rozczarowany pis-em04.01.2017 20:32

DOJNA zmiana - wszystko dla PiS. To już jest bardzo niesmaczne!

Pokaż wszystkie opinie (21)