Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
16 lutego 2017

Dzisiaj wzmożone kontrole kierowców

Dzisiaj wzmożone kontrole kierowców
fot. KMP Jastrzębie

Policjanci ruchu drogowego prowadzą w czwartek działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Drogówka bacznie przyjrzy się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Mundurowi sprawdzą stan trzeźwość kierujących, stan techniczny samochodów i autobusów, a także uprawnienia do kierowania oraz relację czasu jazdy i wypoczynku.

 - Stróże prawa podejmą działania polegają przede wszystkim na kontroli w zakresie przewożenia rzeczy z uwzględnieniem stanu technicznego pojazdów ciężarowych oraz przestrzegania przepisów o czasie pracy i odpoczynku kierowców. Stróże prawa będą także sprawdzać stan trzeźwości kierujących pojazdami, stan techniczny oraz obowiązkowe wyposażenie. Kontrolowane będą ponadto dokumenty wymagane do prowadzenia i użytkowania pojazdów oraz zgodność liczby miejsc siedzących w dowodzie rejestracyjnym ze stanem faktycznym w pojeździe. Akcja prowadzona będzie od godziny 6:00 do 2:00 - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę

Od poniedziałku kierowcy będą pracować? Od poniedziałku kierowcy będą pracować?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Kierowca bombowca16.02.2017 17:19

I jaki wynik tych kontroli? Kontrolę pieszych wchodzących pod samochody, kierowców zagrażających innym, zwyczajnych głupków za kierownicą pojazdu, powinno się odbywać codziennie. Nie pasy są ważne, bo sam kierowca ryzykuje swoim zdrowiem w razie nawet drobnej kolizji. Tylko likwidacja zagrożeń. Dziś widziałem głupka, który wyjechał swoim motorem bez tłumika, żeby się popisać. Widziałem jak zareagował kierowca opla, którego wyprzedzał motocyklista. Nie wiedział co zrobić po się przestraszył łomotu motocykla. Dlaczego takich motocyklistów się nie każe? Powinno. W lecie, przy otwartych oknach huk silnika słychać z daleka. Budzi śpiących. Czy motocyklista ma do tego prawo?

łysy z obwodnicy 16.02.2017 15:18

Do gość...jakbys był po imprezie,tez byś spał :-D

mieszkaniec.K16.02.2017 15:13

Jak już Mi sprawdzą auto pod względem technicznym SPECJALISCI z drogowki...to mam rozumieć, że dadzą wpis do dowodu rej. że następne badanie tech za rok?

Gość16.02.2017 13:03

No wzmożone kontrole ok 11 na Obwodnicy spał Łysy z drogówki.