Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
16 lutego 2017

Wojsko zbada mężczyzn, ale również kobiety

Wojsko zbada mężczyzn, ale również kobiety
fot. Rafał Hetman / jastrzebieonline.pl

W dniach od 13 marca do 5 kwietnia na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa. Stawienie się na nią mężczyzn wyznaczonych roczników jest obowiązkowe. Ale nie tylko dla nich. Na komisję wzywa się również kobiety. 

Na komisję muszą zgłosić się mężczyźni urodzeni w 1998 roku, a także w latach 1993-1997. Do kwalifikacji wojskowej zobowiązane są również kobiety urodzone w latach 1993-1998, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2016/2017 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych.

Poddanie się badaniom jest obowiązkowe.

- Niestawienie się do kwalifikacji wojskowej  przed wójtem lub burmistrzem (prezydentem miasta) przed właściwą komisją lekarską lub wojskowym komendantem uzupełnień w określonym terminie i miejscu lub odmowa poddania się badaniom lekarskim albo nieprzedstawienie dokumentów, których przedstawienie zostało nakazane, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności (art. 224 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczpospolitej Polskiej) - informuje jastrzębski magistrat.

Kwalifikacja odbędzie się w dniach 13.03-5.04 w budynku Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Akademii Górniczo-Hutniczej przy ul. 1 Maja 61, od poniedziałku do piątku w godz. od 12.00 do 17.00.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zapisz się na bezpłatne badania Zapisz się na bezpłatne badania

Kto wygra wybory? Mamy wyniki badania internautów Kto wygra wybory? Mamy wyniki badania internautów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Prawdomowny18.02.2017 9:13

Pakować się w kamasze w imię interesów wielkich korporacji i chorych ludzi, którzy bawią się w bogów siedząc za kurtyna to istny idiotyzm. Trzeba być skończonym beztalenciem umysłowym zeby wierzyć w obronę kraju, wolności i demokracji ponieważ żadna z tych rzeczy nie istnieje od dawna. Nie dajcie się mamić i odziać w mundur. Nic nam nie grozi, to jedynie propaganda strachu działa u niektórych na wyobraźnie o światopogląd jednak to tylko iluzja bo żadne czołgi ze wschodu nie wjadą. Pozdrawiam myślących..

Sceptyk17.02.2017 10:28

Na zdjeciu to nie wojsko tylko zetony.

slowik 16.02.2017 19:12

Nie chcę być i nie będę mięchem armatnim.W razie czego spadam z Polski

Dżesika16.02.2017 12:31

Byłam na komisji , ale mnie odrzucili bo miałam za długie tipsy

Rocznik 9416.02.2017 10:42

Ja byłem na komisji zaraz po ukończeniu 18 roku życia. Dostałem taką kategorie, że jak wybuchnie wojna to nawet jak bym chciał to mnie nie wpuszczą. No i do tego noszę okulary to jestem niepełnosprawny ;O - weźcie sie ogarnijcie, mam nadzieje że PIS przywróci obowiązek służby wojskowej i będzie mniej facetów pizdeczek w rureczek na tym świecie tylko prawdziwi chłopi którzy zrobią porządek i przeleją krew jak będzie trzeba.

buraczek boryński16.02.2017 9:35

Ja już byłem w wojsku służyłem w zielonych beretach i komandzie foki

czerstwy lulok16.02.2017 9:26

Ja bym też chciał do wojska