Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
2 marca 2017

Rowerzyści po kielichu zapłacili 500-złotowe mandaty

Rowerzyści po kielichu zapłacili 500-złotowe mandaty
fot. pixabay

Rowerzyści pojawili się na ulicach. Nie mogą jednak liczyć na pobłażliwość policjantów i jeździć pod wpływem alkoholu. Pierwsi amatorzy jazdy po kielichu już zaliczyli mandaty karne. 

Wraz z nadejściem wiosny, wielu z nas chętnie korzysta z alternatywnego dla samochodu środka transportu i zamienia cztery kółka na dwa. Również i policjanci zauważyli, że na drogach pojawiło się więcej rowerzystów. Niestety nie każdy cyklista pamięta o tym, że wsiadając na rower należy być trzeźwym.

- Tylko w środę w ręce mundurowych wpadli dwaj nietrzeźwi amatorzy jednośladów. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli po godzinie 16, na ulicy Świerczewskiego. 39-latek miał w organizmie ponad promil. Godzinę później stróże prawa namierzyli kolejnego nietrzeźwego cyklistę. Podczas prowadzonego na ulicy Skotniej badania na alkomacie okazało się, że 56-latek miał w organizmie niespełna promil. Obaj mężczyźni  zostali ukarani 500-złotowym mandatem. Apelujemy o rozsądek! - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Leżał na poboczu -  był poszukiwany Leżał na poboczu - był poszukiwany

Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
500 PLUS działa02.03.2017 13:00

Kolejna grup doczekała się programu 500+

mieszkaniec02.03.2017 12:14

Miasto się rozpija