Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
8 marca 2017

Pracownica okradła kopalnię na kwotę 140 tys. zł?

Pracownica okradła kopalnię na kwotę 140 tys. zł?
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

W sprawie przywłaszczenia sobie przez kierowniczke sekcji socjalnej kopalni "Pniówek" kwoty 140 tys. zł toczy się dochodzenie. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła Jastrzębska Spółka Węglowa. Kobieta została zwolniona z pracy, ale zarzutów jeszcze nikomu nie postawiono.

- Nielegalny proceder miał polegać na tym, że pracownicy kopalni odprowadzali do działu socjalnego część należności za wydawane przez kopalnię karnety, np. wejścia na basen, na lodowisko. Kierowniczka działu socjalnego miała nie odprowadzać wpłacanych przez pracowników kwot na konto zakładu pracy. Powstałe w ten sposób straty szacowane są na kwotę ok. 140 tys. zł, ale suma ta może jeszcze ulec zmianie. Prokuratura wszczęła w tej sprawie dochodzenie z paragrafu 284 art.2 Kodeksu karnego, który przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat - powiedział Prokurator Rejonowy Jacek Rzeszowski.

Dochodzenie prowadzi komisariat Policji w Pawłowicach Śląskich pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju. Na chwilę obecną jeszcze nikomu nie postawiono zarzutów. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (54)
do zenona 17.03.2017 12:54

Śmieszne ale w Jastrzębiu na ul. Północnej.

zenon16.03.2017 19:13

a gdzie prokuratura?

obywatel15.03.2017 14:11

albo maja fikcyjnie druga kasę na swe wydatki jedna dla ludzi do wglądu do rozliczeń na koniec roku a druga na wydatki własne nie wykazywane w raporcie rocznym dla ludzi i urzędu skarbowego za który powinni płacic podatek za wszystkie używki jak alkohol kawa papierosy które są kupowane ze składek związkowych to jest paranoja po co do związków należeć i ich sponsorować z rodzinami jadą za nasze składki za darmo niech zmienią wreszcie ustawę o związkach to niektórzy do roboty pójdą nie będą siedzieć i kombinować tylko wielkie związki walczą o pracownika a małe planktony nic nie znaczą

Gość15.03.2017 12:41

Jeszcze dla wyjaśnienia:
Mają faktury na wyjazd i pobyt a różne wypady na miejscu są podciągane pod "koszty organizacyjne" i tu nic więcej się ludzie zwykli nie dowiedzą.

zofiowka15.03.2017 9:49

jak kaminiok z zzjg jestem najlepszy związkowiec wszędzie jade za darmo a jak trzeba to nawet kogoś zakapuje ze mi bruździ

obywatel 15.03.2017 9:44

jak nie zarabiają koszt wycieczki 1300 zł dzwigaja do 1500 zł jedzie cały autobus 50 osób 200x50 daje 1000zł no i oczywiście jada za darmo z rodzinami dlatego tak się trzymaj stołki

zagór15.03.2017 9:19

tzn że taki związkowiec na organizacji wycieczek nie zarabia, tylko nie ponosi kosztu wyjazdu dla rodziny np 4 osób czyli ok 4-5 tyś, albo nie ponosi kosztu wyjazdu na wycieczkę . żyć nie umierać. czy to dlatego mają podobno nowe domy , samochody , i nowe żony?

Pokaż wszystkie opinie (54)