Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
15 marca 2017

Zagórowski: "Zarządzanie kopalniami to skansen"

Zagórowski: "Zarządzanie kopalniami to skansen"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Były prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Jarosław Zagórowski przyznał w jednym z  wywiadów, że „zarządzanie w kopalniach to skansen i dlatego górnictwo może nie mieć przed sobą przyszłości”. 

Jarosław Zagórowski wypowiedział się dla dziennika.pl na temat sytuacji w górnictwie. Powiedział, że przy obecnej formule zarządzania kopalniami mogą mieć one poważne problemy z utrzymaniem się na rynku, do którego reguł muszą się dostosować. Podkreślał, że górnictwo musi być oparte na solidnych fundamentach, bo inaczej nie przetrwa.

- Jeśli będziemy mówić, że górnictwo to tylko sektor społeczny, to prędzej czy później dojdzie do katastrofy. Jeśli społeczeństwo straci cierpliwość w dokładaniu do kopalń, to politycy odpuszczą. A jak się kroplówki skończą, to proces zmian będzie bardzo bolesny. Wybronią się tylko najlepsi. Czyli nieliczni. Jeśli górnictwo będzie zdrowe ekonomicznie, to z zasady, jako duży podmiot z miejscami pracy będzie stabilizatorem zatrudnienia w regionie - powiedział Jarosław Zagórowski dla dziennika.pl

Były prezes twierdzi, że o losie kopalni „Krupiński” (obecnie likwidowanej) przesądzili związkowcy z innych kopalń JSW. Nie zgodzili się oni na wprowadzenie porozumienia, które zarząd uzgodnił z działaczami „Krupińskiego”, aby ratować zakład. Przewidywało on między innymi pracę w soboty, dopuszczało wydłużenie czasu pracy oraz przewidywało podniesienie jej efektywności. Według Zagórowskiego niewprowadzenie tych postanowień było wyrokiem wydanym na tą kopalnię. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

JSW: 125 związków. Więcej członków niż pracowników JSW: 125 związków. Więcej członków niż pracowników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
antyzagór 15.03.2017 21:31

Pochwal się gnoju, jak się szkoliłeś u prezesa Holdingu za 200 tyś złotych!!!! A następne on się szkolił u ciebie za tę samą kwote. Okradałeś górników i wyp...laj stąd

Czerstwy lulok15.03.2017 17:10

Pitej stont synek !!

pepa15.03.2017 15:20

ciś do rzici na raki posznupać tabaki

pracownikJsw15.03.2017 13:25

143 osoby pracowały w biurowcu jsw przed panem 437 aktualnie

Kefas15.03.2017 12:59

Za komentaż trzy cytaty z "Karguli" :
Popatrz, taki kultura, inteligent powiatowy!
Ty taki gapowaty, że ciebie tylko w telewizji pokazywać! Aktywista. A ty nie rozumiesz że u nas się płaci z góry za to co dopiero ma być?
Jak na wasze durackie gęby popatrzę, to mnie za cały tydzień telewizji starczy.

Adi15.03.2017 12:36

Jestes zerem dziadu!

Wasabi15.03.2017 12:35

Niektórzy opluwają byłego prezesa ale nikt nie wspomni jak doiły i doją kopalnie Związki Zawodowe.
Dlaczego Poseł Grzegorz Maruda (ten, co się tylko fotografuje i nic nie mówi) nie upublicznił wyniku audytu w JSW? A ja Wam powiem dlaczego, ponieważ wyniki były przerażające i w znacznym stopniu pokazały jak kopalnie był skubane przez firmy którymi właścicielami byli liderzy Związkowi. Tego nie upublicznią bo spadnie zły obraz na ZZ.
Hipokryzja w wydaniu Związków w JSW i Pisu dotknęła już dna, a oni to nazywają "Dobrą zmianą" Fuj!

Pokaż wszystkie opinie (33)