Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
20 marca 2017

Przebudowa OWN-u ruszy wkrótce. Miasto szuka wykonawcy

Przebudowa OWN-u ruszy wkrótce. Miasto szuka wykonawcyPierwotna wizualizacja OWN, 2015 r.
fot. UM Jastrzębie

Na przełomie marca i kwietnia ma ruszyć przetarg na wyłonienie wykonawcy długo oczekiwanej rewitalizacji Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. W budżecie miasta jest zarezerwowana na to kwota 6 mln zł. Prace budowlane zostaną podjęte zaraz po wyłonieniu firmy.  

Rewitalizacja Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego ma zostać rozłożona na kilka etapów. Lada dzień urzędnicy ogłoszą przetarg na wykonanie pierwszego z nich. Ma on objąć przebudowę amfiteatru, budowę tężni, wodnego placu zabaw oraz zielonego placu zabaw. Na miejscu starego basenu będzie znajdował się teren rekreacyjny.

Pierwotnie projekt rewitalizacji OWN, który nie uzyskał dofinansowania unijnego z powodu zbyt dużej ilości projektów ubiegających się o pieniądze, zawierał budowę ekomuzeum i wiele akcentów związanych z górnictwem. Były one warunkiem złożenia wniosku o dofinansowanie. Przy realizacji tego zadania w oparciu o środku budżetowe nie ma konieczności ponoszenia nakładów na elementy związane z przemysłem węglowym. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym? Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym?

Ogrzewania przeżywa oblężenie. Podziemia też  Ogrzewania przeżywa oblężenie. Podziemia też

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
do seboc21.03.2017 17:03

Masz racje. Gdyby wcześniej dbali to bylby duzo lepszy stan. Mi chodzi o to że gdy prezydent od 2 lat mówiła że będzie remontowany OWN to przez te dwa lata nie było sensu na wykladanie kasy na trawke i ławki. Właśnie ze względu na to że był zły stan obiektu. Nie zrozumieliśmy się do konca chyba. Tak czy tak mamy chyba podobne zdanie w tej kwestii

seboc21.03.2017 15:35

Nie krec sie w kolko. OWN zostal porzucony, dlatego popadl w ruine. Gdyby miasto (i wczesniejsi jego wlasciciele) nalezycie o niego dbali, nie stalby sie ruina.
Obiekt wymaga stalej opieki i po remoncie bedzie wymagal opieki nadal, inaczej wydane miliony znow obroca sie w ruine.

do seboc21.03.2017 13:40

Może i popadło ale mówimy o OWN-ie (a ty mówisz o innych budynkach). Nadal nie widzę sensu w wykładaniu dwukrotnie pieniędzy np. na uporządkowanie terenów zielonych. Niech to zrobią raz a porządnie.

seboc21.03.2017 13:20

Sens taki, ze to (jak wiele innych miejskich obiektow) popadlo w ruine, bo zostalo porzucone.
Miasto nie dba o to co ma a "inwestuje".

do seboc21.03.2017 11:22

Powiedz mi jaki jest sens zasadzenie trawy i postawienie ławek skoro jest plan większego remontu? Żeby wydawac dwa razy kasę? A potem byś komentował że trzeba było poczekać i zrobić wszystko za jednym zamachem...

ja21.03.2017 10:56

taaa władza działa a gdzie galeria nowa się pytam???

seboc21.03.2017 10:44

"Stara sie".
Z tych staran - jak pisalem - nic nie wychodzi. Moznaby na poczatek skosic trawe i lawki naprawic. Teren popadl w ruine, bo zostal porzucony przez gospodarza. Nagle wielkie projekty. Jak cos bedzie, zmienie zdanie. Na razie o wszystkim sie w Jastrzebiu dyskutuje, nic poza dyskusja nie ma. Pomysly rodza sie coraz bardziej absurdalne. Jednej drogi wyremontowac nie sa w stanie a porywaja sie z motyka na Ksiezyc.

Pokaż wszystkie opinie (28)