Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
30 marca 2017

Jastrzębianin wygrał konkurs na Uniwersytecie Śląskim

Jastrzębianin wygrał konkurs na Uniwersytecie Śląskim
fot. ZS nr 1

Z czym wiązały się wydarzenia na ukraińskim Majdanie, noszące nazwę Euromajdanu? Kiedy rozpoczęła się wojna wokół Kosowa? Czego dotyczyła rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 1244? Jak inaczej nazywana jest wojna w Wietnamie? Z takimi m.in. pytaniami zmierzyć musieli się uczestnicy trzeciej edycji „Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Konfliktach Zbrojnych po 1945 roku".

- 21 marca 2017 roku na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się już trzecia edycja ogólnopolskiego konkursu, skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W wydarzeniu wzięło udział blisko 130 uczestników, reprezentujących ponad 40 placówek. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się z 50 pytań zamkniętych. Maksymalnym czasem wypełnienia arkusza było 60 minut. Decydowała poprawność merytoryczna prac konkursowych - informuje Zespół Szkół nr 1

Klasyfikację konkursową wygrał jastrzębianin

I miejsce – Mateusz Bielawski z I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Jastrzębiu-Zdroju, pod opieką p. Tomasza Lacha

II miejsce – Maciej Siwiec z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu, pod opieką p. Joanny Mozer-Pietyry

III miejsce – Marcin Nastała z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach, pod opieką p. Hanny Kobielskiej-Goryczki

Nagrodą główną dla zwycięzcy był indeks na kierunek Bezpieczeństwo Narodowe i Międzynarodowe, prowadzony na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, przyznany bez postępowania rekrutacyjnego. Laureaci otrzymali również nagrody książkowe oraz rzeczowe.

Organizatorem wydarzenia był Zakład Stosunków Międzynarodowych Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Przedsięwzięcie wpisało się w działalność promocyjną Instytutu oraz Wydziału, zachęcając licealistów do podjęcia studiów na prowadzonych w nich kierunkach, w szczególności na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe i Międzynarodowe.

 

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Handel i matematyka, czyli konkurs dla najlepszych Handel i matematyka, czyli konkurs dla najlepszych

"Cześć Europo"! Młodzież poznaje UE "Cześć Europo"! Młodzież poznaje UE

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Marta 30.03.2017 21:38

Pan Tomasz Lach to świetny nauczyciel ! Gratulacje

pięknie30.03.2017 19:45

"Nagrodą główną dla zwycięzcy był indeks na kierunek Bezpieczeństwo Narodowe i Międzynarodowe, prowadzony na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, przyznany bez postępowania rekrutacyjnego."

To trochę tak jakby napisać - nagrodą był bilet na bezrobocie.

Prawdomowny30.03.2017 18:03

Heh dobrze nalykali sie systemowej, mainstreamowej propagandy i wygrali konkurs. Malo z tego co mowi sie oficjalnie w jakimkolwiek stopniu laczy sie z faktami no ale zeby wiedziec takie rzeczy to trzeba sie troche zainteresowac, poczytac sporo i analizujac fakty logicznie polaczyc je w calosc..
Seboc dobrze prawisz, pewnie zaraz zleca sie eurooptymistyczni gamonie ze swoimi prawdami rodem z tv i gazety.

seboc30.03.2017 8:46

Jak toczyly sie konflikty zbrojne po 1945 r., w zasadzie nigdy sie nie dowiemy.
Czy w ktoryms w polskich czy europejskich dziennikow powiedziano, ze jesienia 2015 r. w tureckim Kurdystanie trwala regularna wojna domowa?
Czy ktoras z ksiazek do historii mowi o aferze Iran-Contras (USA dostarczalo bron obu stronom konfliktu Irak-Iran).
Czy w ktorejkolwiek ksiazce do historii mozna przeczytac, ze faktyczna granica w Kosowie przebiega inaczej niz to rysuja mapy (albanskie Kosowo zaczyna sie za rzeka Ibar).
Albo w Dolinie Preszewa w Serbii trwa nieprzerwanie stan wojenny?
O wojnie w Jemenie slychac niewiele lub nic.