Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
30 marca 2017

Jastrzębianin wygrał konkurs na Uniwersytecie Śląskim

Jastrzębianin wygrał konkurs na Uniwersytecie Śląskim
fot. ZS nr 1

Z czym wiązały się wydarzenia na ukraińskim Majdanie, noszące nazwę Euromajdanu? Kiedy rozpoczęła się wojna wokół Kosowa? Czego dotyczyła rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 1244? Jak inaczej nazywana jest wojna w Wietnamie? Z takimi m.in. pytaniami zmierzyć musieli się uczestnicy trzeciej edycji „Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Konfliktach Zbrojnych po 1945 roku".

- 21 marca 2017 roku na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się już trzecia edycja ogólnopolskiego konkursu, skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W wydarzeniu wzięło udział blisko 130 uczestników, reprezentujących ponad 40 placówek. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się z 50 pytań zamkniętych. Maksymalnym czasem wypełnienia arkusza było 60 minut. Decydowała poprawność merytoryczna prac konkursowych - informuje Zespół Szkół nr 1

Klasyfikację konkursową wygrał jastrzębianin

I miejsce – Mateusz Bielawski z I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Jastrzębiu-Zdroju, pod opieką p. Tomasza Lacha

II miejsce – Maciej Siwiec z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu, pod opieką p. Joanny Mozer-Pietyry

III miejsce – Marcin Nastała z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach, pod opieką p. Hanny Kobielskiej-Goryczki

Nagrodą główną dla zwycięzcy był indeks na kierunek Bezpieczeństwo Narodowe i Międzynarodowe, prowadzony na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, przyznany bez postępowania rekrutacyjnego. Laureaci otrzymali również nagrody książkowe oraz rzeczowe.

Organizatorem wydarzenia był Zakład Stosunków Międzynarodowych Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Przedsięwzięcie wpisało się w działalność promocyjną Instytutu oraz Wydziału, zachęcając licealistów do podjęcia studiów na prowadzonych w nich kierunkach, w szczególności na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe i Międzynarodowe.

 

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Wiolinki" śpiewały patriotycznie "Wiolinki" śpiewały patriotycznie

Anna Hetman "Menadżerem Innowacji 2017" Anna Hetman "Menadżerem Innowacji 2017"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Marta 30.03.2017 21:38

Pan Tomasz Lach to świetny nauczyciel ! Gratulacje

pięknie30.03.2017 19:45

"Nagrodą główną dla zwycięzcy był indeks na kierunek Bezpieczeństwo Narodowe i Międzynarodowe, prowadzony na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, przyznany bez postępowania rekrutacyjnego."

To trochę tak jakby napisać - nagrodą był bilet na bezrobocie.

Prawdomowny30.03.2017 18:03

Heh dobrze nalykali sie systemowej, mainstreamowej propagandy i wygrali konkurs. Malo z tego co mowi sie oficjalnie w jakimkolwiek stopniu laczy sie z faktami no ale zeby wiedziec takie rzeczy to trzeba sie troche zainteresowac, poczytac sporo i analizujac fakty logicznie polaczyc je w calosc..
Seboc dobrze prawisz, pewnie zaraz zleca sie eurooptymistyczni gamonie ze swoimi prawdami rodem z tv i gazety.

seboc30.03.2017 8:46

Jak toczyly sie konflikty zbrojne po 1945 r., w zasadzie nigdy sie nie dowiemy.
Czy w ktoryms w polskich czy europejskich dziennikow powiedziano, ze jesienia 2015 r. w tureckim Kurdystanie trwala regularna wojna domowa?
Czy ktoras z ksiazek do historii mowi o aferze Iran-Contras (USA dostarczalo bron obu stronom konfliktu Irak-Iran).
Czy w ktorejkolwiek ksiazce do historii mozna przeczytac, ze faktyczna granica w Kosowie przebiega inaczej niz to rysuja mapy (albanskie Kosowo zaczyna sie za rzeka Ibar).
Albo w Dolinie Preszewa w Serbii trwa nieprzerwanie stan wojenny?
O wojnie w Jemenie slychac niewiele lub nic.