Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
26 kwietnia 2017

GSM: "Nie ma tolerancji dla dłużników"

GSM: "Nie ma tolerancji dla dłużników"
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Podczas kwietniowego posiedzenia Rady Nadzorczej Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jastrzębiu-Zdroju stwierdzono, że nie ma tolerancji dla dłużników.  GSM zamierza podjąć działania wobec nich. 

Tak, jak w każdej spółdzielni mieszkaniowej, również w GSM, istnieje pewna grupa osób, która uchyla się od płacenia czynszu. Nie zawsze jest to spowodowane trudną sytuacją materialną. Na ostatnim posiedzeniu Rada Nadzorcza zajęła się tym problemem.

- Skończyła się tolerancja dla dłużników w naszej spółdzielni. Jeśli lokatorzy uchylający się od regulowania swoich zobowiązań nadal będą to robić, wówczas podejmiemy konkretne kroki wobec nich. Jako Rada mamy kompetencję pozbawienia ich członkostwa spółdzielni. Kolejną decyzją może być, ale to już kompetencja Zarządu, wszczęcie procedury eksmisyjnej - powiedział Bolesław Lepczyński, przewodniczący Rady Nadzorczej GSM.

Zdarza się, że lokatorzy domagają się wywieszenia na tablicach ogłoszeń listy dłużników, ale jest to niezgodne z prawem do ochrony dóbr osobistych i spółdzielnie nie mogę tego zrobić. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Grożą mu śmiercią, jeśli nie ustąpi Grożą mu śmiercią, jeśli nie ustąpi

Oddali miastu dług w wyoskosci 274 tys. zł Oddali miastu dług w wyoskosci 274 tys. zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
:) 26.04.2017 20:25

Gość z 18:06 to Krzysztof W. to samo pisze na swoim profilu fejsbukowym. On akurat nie będzie popierał walki z dłużnikami, bo ma wyrok za kradzież na szkodę spółdzielni.

Gość26.04.2017 18:06

A raptem za dwa tygodnie w GSM walne i Bolesław Lepczyński - najgorszy przewodniczący RN w historii GSM zabrał głos.

Zocha26.04.2017 15:59

A moja sasiadka nie płaci bo woli zmienić samochód na nowszy i na wczasy pojechać. Windykatorce nagadala że zapłaci ale ma to gdzieś. Wszyscy cierpimy przez takie baby. Zero tolerancji dla takich ludzi.

Do "Bóg"26.04.2017 12:20

To absolutna, niepodważalna racja !!!
Pamiętajcie o tym, wy, którym się wydaje, że nic wam nie grozi.
Zero tolerancji powinno być dla menelstwa umysłowego. Dla tych, którzy wolą wydać otrzymane pieniądze na swoje przyjemności zamiast na zobowiązania. Ci, którzy nie mogą zapłacić, bo im życie podstawiło nogę, należy pomóc. Choćby przez możliwość odpracowania długu.

Bóg 26.04.2017 11:43

Nigdy nie wiesz, kiedy tobie się życie w piekło obróci ...

koko26.04.2017 9:48

Postawić kontenery tak jak w żorach ! Poza miastem z daleka od sklepów ! Ul. Koleowa !

R26.04.2017 8:40

I bardzo słusznie.Spółdzielnia to nie firma kredytowa. Naliczać odsetki i kierować do sprawy do Sądu. Każdy kto płaci solidnie tego samego oczekuje od swoich sąsiadów!!!!

Pokaż wszystkie opinie (8)