Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
9 maja 2017

Radna chce wyciąć konary, bo zasłaniają krzyż

Radna chce wyciąć konary, bo zasłaniają krzyż
fot. kb /jastrzebieonline

Krzyż na osiedlu Staszica to ważne miejsce dla mieszkańców. Odbywają się pod nim nabożeństwa w dniu święta Bożego Ciała. Koło niego rosną drzewa, które zdaniem radnej Iwony Rosińskiej zasłaniają widok na krzyż. 

Radna Iwona Rosińska (Wspólnota Samorządowa) zwróciła się do jastrzębskiego magistratu z interpelacją, w której wskazała, że rosnące na osiedlu drzewa zasłaniają krzyż, znajdujący się na osiedlu Staszica.

- Proszę o wycięcie konarów z drzew czy gałęzi, które zasłaniają krzyż na osiedlu Staszica. Zbliża się okres wiosenno-letni, krzyż jest pięknie oświetlony a rosnące krzewy i drzewa zasłaniają go. Nadmieniam, iż krzyż jest dziełem mieszkańców osiedla Staszica i mam nadzieję, że władze naszego miasta biorą to pod uwagę uwzględniając wolę mieszkańców - uzasadniała radna Rosińska w interpelacji, którą złożyła na ten temat.

Teraz to od decyzji miejskich urzędników będzie zależało to, czy konary drzew zostaną wycięte, tak aby krzyż mógł prezentować się w całej okazałości,  jak chce radna Rosińska. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Policja pilnuje na skrzyżowaniach Uwaga! Policja pilnuje na skrzyżowaniach

Wspólnota Samorządowa bez prezydenta. Kogo poprą? Wspólnota Samorządowa bez prezydenta. Kogo poprą?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (62)
Pilarz 17.05.2017 17:53

Pani Radna dopieła swego...konary zostaną usunięte przez wyznaczoną firmę.

Sonik12.05.2017 19:53

Nie to żadna nowość ze w byciu osoba publiczna wpisane są opinie środowiska i dziękuje ,ze wreszcie ktoś na poziomie potrafił odnieść się do swoich spostrzeżeń czy wymienil konkrety co jest nie tak jego/jej zdaniem i chociaż nie ze wszystkim zgadzam się to szanuje taki komentarz ...a wracając do wcześniejszych postów chyba nie warto juz po raz kolejny wytykac ograniczen w myśleniu,stereotypow zaciągniętych z doświadczeń komunistycznych,warcholstwa i opluwania kogoś obojętnie czy zasłużył czy nie ...puentujac uważam,ze mówmy o tym co nas boli ale nie krzywdzmy ludzi plujac jadem i rozpowszechniajac oszczerstwa ...

do Sonik 12.05.2017 13:44

Prywatnie to Pani Iwona może ksakać na trampolinie gdzie chce i kiedy chce, ale na posiedzeniach Komisji i sesji ma siedzieć do końca, bo my jej za to płacimy. Jak po raz kolejny ujrzą światło dzienene jej wcześniejsze wypady to bedzie tragedia. Ona ma się wywiazywac bycia radną. Co do jej wyglądu to może przesada w ocenie. Ale ludzie sa już tak sfrustrowani jej zachowaniem na sesji, komisjach, jej znudzeniem, wysylaniem smsm podczas sesji, ziewaniem, że rzeczywiscie przeginają, ale cóz.... osoba publiczna musi więcej znieść niz prywtana, to jakaś nowość?

Sonik12.05.2017 7:31

Oczywiście prawo do oceny obiektywne i ze znajomością tematu lub jakieś wnioski konstruktywne maja sens ale nie stek bzdur, informacji niepokrytych żadnym logicznym mysleniem wręcz kłamliwe epitety i obrażanie a widzę ze i ciuchy bola...przecież pojawiała się krytyka jak beznadziejnie i niestosownie pani Rosinska ubiera się no parofia co za bra taktu !!!Ubiera się bardzo oryginalnie,ma swój styl i poczucie gustu czego niestety tym piszącym brak zapewne a zazdrość zzera ich niedouczone mózgi!Areobic ?w którym mieście radna prowadzi areobic dla mieszkańców za free?wyszła z sesji ?widać ze osoba,która tak rzuca te kalumnie blisko zna panią Rosinska a może nawet jest "sympatyczna" i "slodkopierdzaca"sąsiadka ?koleżanką? Ludzie piszcie o tym co dotyczy naszego miasta ale z sensem i o istotnych problemach!

Gość11.05.2017 22:45

Radna podlega ocenie opinii publicznej, łaski nie robi. Decydując się na start w wyborach, wiedziała ze będzie rozliczania z każdego słowa i czynu, nawet z tego kiedy wychodzi z sesji, żeby poskakac na aerobiku. Bierze pieniądze z naszych podatków, wiec bez przesady, mamy prawo do jej oceny. Jak się nie podoba to niech nie kandyduje do rady, ale dieta kusi, na ciuchy się przyda.

Sonik11.05.2017 22:20

Ludzie ile w Was destruktywnych zachowań,ile koltunstwa i hipokryzji???Jak można szkalowac tak dobrego człowieka i bezinteresownie działającego na rzecz miasta i dla ludzi! Dlatego ze nie obnosi się kobieta z tym co robi dla ludzi zwyczajnie po ludzku pomagając ...Zal Wam tylki ściska ze dietę dostaje???Atakujecie poniżej pasa pisząc o solarze,pudrze itp ŻENADA!Niektórzy jeszcze z ortografia nigdy nie spotkali się????Nikt nie zna sprawy rzekomych konarów ..a juz hejtuje i wypisuje,ze cale drzewa należy wyciąć...megaglupota...Dla pseudo sąsiada odpowiadam ,ze nie nagle pani Rosinska zaczęła chodzić do kościoła bo znam ja od dziecka i zawsze chodziła do kościoła ...Wstyd ze ludzie kipia nienawiścią ,złością i obrazaja człowieka wyjmujac kilka slow z kontekstu...zazdrość,infantylnosc i brak zasad etyki..powtarza jeden za drugim kolejne komentarze bo anonimowo Wam łatwiej ...szkoda ze o pozytywnych projektach czy inicjatywach w/w radnej nikt nie napisał ....

trzeźwo myśląca11.05.2017 13:54

Racja. Wódki jej dać.
Jezus był wrogiem drzew i wszelkiej roślinności produkującej nadmiar tlenu. Nadmiar tlenu szkodzi.

Pokaż wszystkie opinie (62)