Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
19 maja 2017

JSW: Można zaczynać negocjacje

JSW: Można zaczynać negocjacje
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Związek Zawodowy „Solidarność” dołączył do ZZ „Kadra” oraz ZZ Górników Jastrzębskiej Spółki Węglowej, które mają potwierdzoną swoją reprezentatywność. Oznacza to, że spółka ma partnerów do negocjacji nowego Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy, regulującego najważniejsze zobowiązania i prawa pracowników oraz pracodawcy. 

 Zgodnie z postanowieniem Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju IV Wydziału Pracy z dnia 31 marca 2017 roku (sygn. akt 4Po44/16), na podstawie artykułu 241.25a § 5 Kodeksu pracy stwierdzono reprezentatywność Zakładowej Organizacji Koordynacyjnej NSZZ "Solidarność" JSW SA w Jastrzębi-Zdroju.

- Zniknęła więc ostatnia przeszkoda do podjęcia skutecznych negocjacji na temat treści nowego, jednolitego układu zbiorowego pracy dla pracowników JSW. Związki zawodowe uznane za reprezentatywne nabywają pełną zdolność do reprezentowania i obrony zbiorowych praw oraz interesów pracowników, mogą uczestniczyć w dialogu społecznym na szczeblu ponadzakładowym oraz w zakładzie pracy, jak też posiadają szereg uprawnień zastrzeżonych wyłącznie dla organizacji reprezentatywnych - poinformował ZZ „Solidarność’ JSW. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Posłowie PiS będą mieli gości Posłowie PiS będą mieli gości

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
Wader22.05.2017 13:12

ryba z kaminiokiem beda negociowac to jakas kpina

Rylosław22.05.2017 11:24

A ja mam umowę pośrednią czyli stanowiskowe na kazdym stanowisku inna stawka nie mam zadnej grupy poprostu. Niech sobie negocjują ZUZP ja niczego nie podpisze bo żeby mnie on mógł obowiązywać muszę dostać aneks do umowy i go podpisać ! Tyle w temacie !

Andy22.05.2017 10:37

Nie godzę się żeby żłoby z solidarności negocjowały w moim imieniu!!

dysponent22.05.2017 7:36

Punkt pierwszy negocjacji 5 tys. pensji podstawowej reszta zależna od wyników.

ja21.05.2017 19:42

Wciągną SIG pod kopalnie, a w nowym układzie zbiorowym wszystko nam zabiorą. Sprzedawczyki!!!!

LTD21.05.2017 17:06

Przede wszystkim reprezentujcie tych, co węgiel widzieli... obejdzie się bez negocjacji i wszyscy będą zadowoleni.

trololo20.05.2017 13:41

Wszystkie związki na Powązki

Pokaż wszystkie opinie (19)